Mobiilifirma Lätis kõige kahjumlikum

Harry Tuul 05. september 2007, 00:00

Bite teenis eelmisel aastal 206,6 miljonit krooni kahjumit. Ettevõte ise põhjendab negatiivseid tulemusi kiire arengu ja suurte investeeringutega. Ettevõtte majandusaruande järgi investeeris Bite uute müügipindade ja teenuste avamiseks ning võrgu levi laiendamiseks 217,5 miljonit krooni, mis tingiski kahjumi.

Lausa absurdselt hõivas teise koha monopoliseisust nautiv riiklik ettevõte Latvijas Pasts ehk Läti Post, mis teenis 109 miljonit krooni kahjumit. Ülisuur kahjum ei tulnud üllatuseks ei ettevõtte juhtkonnale ega minister Ainars Šlesersile. Kahjumist andis 72 miljonit krooni ajakirjanduse laialivedu ja 36 miljonit kahjumlike kontorite ülevalpidamine maapiirkondades, mida on 980 filiaalist 700.

Šlesers plaanib lahenduseks luua postipanga, liites postiettevõttega viimase riikliku panga Latvijas Hipoteku un Zemes Banka ja investeerides üle miljardi krooni.

Järgnevat kolm kaotajat on kõik seotud Ventspilsi sadamaga, mille linnapea Aigars Lembergs istus kevadel mitu kuud vangis ning on praegu koduarestis. Kõigile kolmele on avaldanud mõju vähenenud toormeveod Venemaalt. Nii teenis Vene-Läti ühisfirma LatRosTrans 108 miljonit krooni kahjumit, kuna ettevõtte käive vähenes 30 protsenti. Põhjuseks toovad omanikud naftavoolu peatumise Ventspilsi sadamasse.

Samas stividoriteenuseid pakkuv Kalija Parks põhjendas 106 miljoni kroonist kahjumist samuti kaubaveo vähenemise ja kiirelt kasvanud palkadega.

Viies oli samuti kaubavedusid teinud skandaalne INT Latvija 96,6 miljoni kroonise kahjumiga, mille põhjuseks on tagastamata käibemaks. Ettevõtte omaniku Raitis Bullitise mõistis Riia kohus süüdi käibemaksupettuses.

Bullitis ostis Valgevenest raudteeliipreid, omandades need fiktiivselt ülepaisutatud hinnaga ja siis eksportis need, saades riigituludest väidetavalt ülemakstud käibemaksu. Bullitisele mõisteti trahv 404 460 krooni ja vara konfiskeerimine. Kokku tekitas ta riigile kahju 33,7 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing