Täna öösel juhivad pealinna noored

Ursula Ilo 14. september 2007, 00:00

Noorteöö projektijuht Piret Eero, kes on olnud antud ürituse korraldamisega seotud esimesest aastast alates, rõhutab, et tänavu on korraldajatel varuks palju suurem ja mitmekesisem programm kui eelmistel kordadel. Tema sõnul on kavas kindlasti koht vanadel ning proovitud üritustel, kuid palju leiab programmist ka uut.

"Üks oodatumaid üritusi sel aastal on kindlasti Eesti Beatbox Battle'07, mis on sisuliselt Eesti meistrivõistlused beatbox'is," räägib Eero. Populaarsed ja oodatud on ka jääpidu, noortelavastused, auto- ja noorte omaloomingu kino, vaba sissepääs ujulatesse, kohtumisõhtud raamatukogudes ja ajakirjandusele pühendatud õhtu Noortekohvikus - see on nimekiri vaid mõningatest tänaseks õhtuks plaanitud üritustest Tallinnas.

Sel aastal on Noorteöö programmi kaasatud ka rohkem linnaosasid, mistõttu võib tõesti väita, et tegu on kogu pealinna haarava noorteööga. "Pirital toimub näiteks jalgpallimatš linnaosavalitsuse ametnike ja Pirita noorte vahel," toob Eero näite linnaosade aktiivsest üritusel kaasalöömisest.

Tallinna Noorteöö idee pärineb Madriidi samalaadselt ürituselt. "Noorteöö peaeesmärk on tõestada, et leidub alternatiivseid võimalusi mitmekesiselt ja lõbusalt aega sisustada. Ei pea otsima lohutust alkoholist ja meelemürkidest," võtab projektijuht kokku. Ettevõtmine propageerib noorte seas sporti ja kultuuri.

Kui eelmisel aastal võttis Noorteöö üritustest osa umbkaudu kolm tuhat noort, siis sel korral oodatakse enam kui nelja tuhandet. See omakorda tõestab, et vajadus ja huvi sellise ürituse vastu on olemas.

"Juba tänavu olime sunnitud mõnele üritusele "ei" ütlema, sest huvitatuid oli palju ja ajakavva poleks suutnud kõiki mahutada," märgib ta ja tõdeb, et samas näitab see ürituste korraldajate huvi kasvu. See tähendab, et Noorteöö jätkub ka järgnevatel aastatel ja kaasab järjest suurema osa Tallinnast.

"Plaane järgmiseks aastaks juba on," ütleb peakorraldaja. "Nende avalikustamisega peab veidi ootama ja kannatust varuma." Ta lubab järgmiseks korraks veel suuremat, mahukamat ja mitmekesisemat programmi kui, kust peaksid kõik endale meelepäraseid tegevusi leidma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing