ÄP 5 aastat tagasi: Kalevil läheb Euroopa Liidus raskeks

ÄP 17. september 2007, 00:00

Eile headest majandustulemustest teatanud Kalev peab Eesti liitudes ELiga hakkama ostma suhkrut praegusest kaks korda kõrgema hinnaga.

Kui praegu saab magusatootja Kalev suhkrut osta maailmaturuhinnaga, mis on umbes 250 USA dollarit tonn, siis Euroopaga liitudes tuleb sama koguse eest välja käia 450-500 dollarit.

"Me kaotame kõvasti oma konkurentsivõimes," ütles Kalevi juhataja Oliver Kruuda. "Näiteks satume tunduvalt kehvemale positsioonile Soome magusatootjatega võrreldes, sest me pole saanud endale reserve koguda."

Kruuda sõnul oleks loogiline, kui riik kataks osa suhkru hinna tõusust tingitud kuludest, nii nagu riik on lubanud laevafirmadele katta tax-free kadumisest tuleneva kahjumi.

"Rääkida sellest, kuidas Eesti ettevõtetel müügivõimalused laienevad, on suhteliselt lühinägelik, sest tegelikult satume me väga raskesse konkurentsivõitlusse," ütles Kruuda.

Hetkeseis: Vaatamata Kruuda väitele, et reserve ei jõuta koguda, varus Kalev sellegipoolest soliidse koguse suhkrut tagavaraks. See oli ka üks põhjusi, miks Euroopa Liit lajatas Eestile umbes 700 miljoni krooni suuruse suhkrutrahvi. Praegu ei lähe Kalevil põhitegevus kõige paremini, kuid ettevõtet hoiab kasumis kinnisvara.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing