Börsile jäid Heleniuse suured sõnad

Tarvo Vaarmets 17. september 2007, 00:00

Viimane on sisuliselt ka kogu info börsile jäänud tulevase Trigon Property Developmenti kohta, kui välja arvata ettevõtete suuromaniku Joakim Heleniuse hiiglaslikud lubadused.

Investorite segadust väljendas üsnagi ilmekalt reedene aktsia hinna liikumine - tehinguid tehti nii alla 50 kui ka üle 80 krooniga aktsia kohta.

Investorite kõrval on infosulus ka Hansabank Marketsi analüütik Pavel Lupandin, kes peab kinnisvara-Viisnurga väärtpaberitega kauplemist praeguses olukorras hasartmänguks.

"Infot on selgelt liiga vähe," tõdes Lupandin, kes lähtuvalt Niidu kinnistu väärtusest hindab kinnisvara-Viisnurga ühe aktsia hinnaks 25 krooni. Tema sõnul võib hinnang küll uue info avalikustamisel muutuda.

Investorid näivad aga 40 hektari suurust Niidu kinnistut ja Heleniuse plaani teha n-ö vanast Viisnurgast aasta lõpuks Baltimaade suurim noteeritud kinnisvaraarendaja tükk maad kõrgemalt hindavat - maatüki aktsia sulgus reedel 53,82 kroonil.

Seda on üle kahe korra rohkem kui Hansabank Marketsi visioon ning pea kümnendiku võrra enam kui eelmise päeva poolitamata Viisnurga aktsia hind täpselt kahega jagutult.

"Praegu hinnatakse Viisnurga kinnisvaraarendusettevõtet kõrgemalt kui põhiäri," möönis Pavel Lupandin, kes mööbli-Viisnurga aktsia õiglast hinda näeb 47 ja 55 krooni vahel.

"Ma olen teadlik, et minu maine sõltub Trigon Property Developmenti käekäigust, aga ma ei muretse," näitas ärevuse ja segaduse suurpõhjustaja Joakim Helenius üles enesekindlust. Ta lisas, et iga investor peab ise otsustama, mida ta olemasoleva väga vähese infoga peale hakkab.

"Ma loodan, et päeva lõpuks on inimesed arengutega väga rahul," süstis suurärimees aktsionäridesse usku. Täpsemat infot lubas Helenius lähinädalatel.

Tulevase Trigon Property Developmenti bilansis figureerivad hetkel Viisnurga finantsdirektori Einar Pähkeli sõnul peale 110miljonilise turuväärtusega Niidu kinnistu ka kaheksasada tuhat krooni sularaha ning 3,1 miljoni kroonine laen. Pähkel tunnistas, et piiratud info tõttu ei pruugi inimesed teada, mis ettevõtte aktsiatega nad börsil kauplevad. "Me ei saa midagi konkreetset öelda, enne kui meil konkreetselt midagi ei ole," nentis Pähkel.

Tallinna börsi tegevjuhi Kalle Viksi arvates võiksid Viisnurga avaldatud dokumendid anda börsile jäänud ettevõtte hindamiseks investoritele siiski piisava pildi. Samas tunnistas ka tema, et olukord võib mõne inimese jaoks olla ebaselge.

"Toimunud struktuurimuudatus toob väheminformeeritud investoritele segadust," pakkus Viks, kes soovitab investoritel info saamiseks tutvuda börsi kodulehel oleva jagunemiskava ja -aruandega. Samuti võiks Viksi sõnul vältida turuhinnaga tehingute tegemist ning tähele panna aktsiale lisatud vaatlusmärget.

Mööbli ja ehitusmaterjalide tootmisega tegeleva Viisnurga aktsiate esimene kauplemispäev on praeguste plaanide järgi 24. septembril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing