Lehepuhur sobib vaid kuivade lehtede koheseks koristamiseks

Ketlin Priilinn 19. september 2007, 00:00

"Tavalise aiamuru pealt ei suuda õhk lehti kuigi hästi liigutada," ütleb Hortulus OÜ juhataja Kristjan Talu lehepuhurite kohta. Pigem sobivad need mootoriga asjandused, mille küljes olev toru puhub langenud lehti ühte hunnikusse kokku, rohkem tänavaäärte puhastamiseks.

Paljud lehepuhurid on Talu sõnul ühtlasi ka imurid - lehed saab puhuda hunnikusse või pista masinale kott taha ja tõmmata lehed sinna sisse. Lehepuhurid töötavad Talu sõnul bensiiniga, mõned ka elektriga.

Key Ehituskaupade ehituse osakonna juhataja Kaire Liivi sõnul on neil müüdavatel Prantsuse lehepuhuritel taga väike kott, kuhu masin heidab peenestatud lehed sisse. Seega sobivad need masinad hästi oma aias kasutamiseks. Tänava ääri puhastades saab kott liiga ruttu täis ja seda peab iga natukese aja tagant tühjendama.

Liivi veendumusel sobivad puhurid eelkõige äsjalangenud lehtede koheseks koristamiseks. Suurte lehekoguste tõmbamine võib olla raskendatud, samuti ei suuda lehepuhur imeda jäätunud lehti.

Talugi soovitab puhuriga töötada just kuiva ilmaga, kuna märgade lehtede imemine käib masinale üle jõu. Liiatigi tasub mürarikka puhuriga töötades kanda kõrvaklappe.

Siiani pole lehepuhurid Liivi sõnul eriti populaarsed olnud, on ju need suhteliselt kallid ja inimesed eelistavad rohkem riisuda. Talu tõdemusel joondub hind masina võimsuse järgi, viimasest sõltub nii selle töövõimekus kui ka ka otstarbekus konkreetsetes oludes.

"Bensiinil töötava puhuriga saab juhet jalgu jätva elektrilise masinaga võrreldes mugavamalt aias ringi käia," täiendab Liiv.

Expomarket OÜ juhataja Aire Tilk ütleb, et neil müüakse lehepuhureid nii koduseks kasutamiseks kui ka proffidele ja haljastusfirmadele. Kõige rohkem ostetakse Tilga sõnul ikkagi kodudesse mõeldud lehepuhureid. "Inimeste suurenevatest mugavuseharjumustest lähtuvalt paistab puhurite populaarsus kasvavat," tõdeb Tilk.

Meie ettevõttes kasutatakse lehepuhureid ja -imureid teede puhastamiseks.

Nende abil on väga mugav sügiseti lehti kokku lükata. Tegemist on tõeliselt hea ja praktilise abimehega, mis teeb töö oluliselt lihtsamaks. Muidugi peab seda oskama kasutada, et ennast liigselt ära ei väsitaks, samuti tuleb järgida ka ohutusnõudeid. Võimsusi peaks neil minu teada olema kahte sorti, aga täpseid numbreid ei oska öelda.

Igatahes on lehepuhur vägagi tervitatav nähtus, seda eriti just tänavapuhastuse ja haljastusteenustega tegelevatele firmadele nagu meie oma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing