Mariliis Pinn • 20. november 2007 kell 12:02

HP neljanda kvartali müügitulu kasvas 15%

HP avalikustas käesoleva aasta 31. oktoobril lõppenud majandusaasta neljanda kvartali tulemused. HP müügitulu kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 15% ja oli lõppenud kvartalis 28,3 miljardit dollarit. Aastane kasv oli 11%, kui arvesse võtta ka valuutakursi muutustest tulenevaid kohandusi.

Ettevõte GAAP tegevuskasum oli 2,6 miljardit dollarit ja tulu aktsia kohta 81 senti, kõrgem kui mullune 60 senti aktsia kohta, teatas firma. Ettevõtte non-GAAP tegevuskasum oli 2,8 miljardit ning tulu aktsia kohta 86 senti, enam kui eelmise aasta 68 senti aktsia kohta. Non-GAAP tulemused ei sisalda 132 miljoni dollari suurust maksudejärgset korrigeerimist (5 senti aktsia kohta), mis on seotud immateriaalse põhivara amortisatsiooniga. Nii GAAP kui non-GAAP tulemused sisaldavad käesoleva ja eelmise majandusaasta aktsiapõhise kompensatsiooni mõjusid.

„Lisaks headele tulemustele kõigis valdkondades kasvas hüppeliselt meie tarkvarasegmendi müügitulu,” kommenteeris HP tegevjuht ja president Mark Hurd. „HP müügitulu on aastaga kasvanud 12 miljardi võrra. Kuigi meil on veel palju veel ära teha, on meil edasi liikumiseks turul hea positsioon,“ lisas Hurd.

HP müügitulu kasvas 4. kvartalis Ameerika turgudel 10 protsenti 11,9 miljardi dollarini, EMEA (Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika) piirkonnas 19 protsenti 11,6 miljardi dollarini ning Aasias 20 protsenti 4,8 miljardi dollarini. Kui arvesse võtta ka valuutakursi muutustest tulenevaid kohandusi kasvas müügitulu nimetatud regioonides vastavalt 9, 12 ja 14 protsenti.

Hetkel kuum