Juske: on vast asjatu loota, et Savisaar ise tagasi astub

Agnes Ojala 29. jaanuar 2008, 15:15

Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide
fraktsiooni juht Jaak Juske arvab, et linnapea Edgar Savisaare vabatahtlikku
tagasiastumist vast ei tule, mistõttu võib küsimus minna
umbusaldushääletusele.

„Praegu ei ole veel umbusaldusavalduse esitamist otsustatud. Järgmine volikogu istung toimub järgmise nädala neljapäeval, siis selgub, mis edasi saab,“ ütles Juske täna aripaev.ee-le.

Seda, mida arvavad sotside mõtetest teised linna opositsioonifraktsioonid, ei osanud Juske esialgu öelda. Küll aga usub ta nende toetusse, kuna viimasel ajal on ka Isamaa ja Res Publica Liit ning Reformierakond linnavalitsuse suhtes väga kriitilisi avaldusi teinud.

„Veel on vara umbusaldusavaldusest rääkida, kuid kui Savisaar ise mõistust pähe ei võta, läheb tegudeks,“ oli sotsiaaldemokraat kompromissitu.

Tema hinnangul peaks tänane fraktsiooni avaldus linnapeale selgelt mõista andma, mida soovitakse. „On vast asjatu loota, et ta ise tagasi astub, aga me anname talle enne volikogu istungit aega mõelda,“ lisas ta.

Kui Tallinnas peakski linnapea umbusaldamiseks minema, siis võib see Keskerakonna häälteenamuse tõttu toetuseta jääda. Juske aga ei kaota lootust, öeldes, et võimuerakonnas on varemgi olnud lahkhelisid. „Ei tea, kas neid ka ses küsimuses on. Kui aga meil ei õnnestu linnapead võimult lükata praegu, siis on valijatel järgmistel valimistel võimalus oma sõna öelda,“ märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2008, 14:22
Otsi:

Ava täpsem otsing