Pettusesüüdistus võttis Saksa Posti juhilt ameti

15. veebruar 2008, 13:58

Massiivses maksupettuses kahtlustatav Saksa
Posti juhatuse esimees Klaus Zumwinkel astus täna ametist tagasi, Zumwinkelit
kahtlustatakse miljoni euro suuruses maksupettuses.

Saksa Post kasutas maksudest kõrvalehoidmiseks Liechtensteinis asuvat sihtasutust, kirjutas Handelsblatt.

Bochumi prokuratuur korraldas eile õhtul läbiotsimise nii Zumwinkeli villas Kölnis kui ka Bonnis asuvates kontorites. Zumwinkel ise vabastati pärast ülekuulamist suure summa kautsjoni vastu. Kuigi Saksa Post teatas veel eile, et Zumwinkel on sobiv oma tööd juhina jätkama, oli avalikkuse surve sedavõrd suur, et mees täna ennelõunal oma tagasiastumisest teada andis.

64aastane Zumwinkel on olnud Saksa Posti eesotsas viimased 18 aastat, ühtlasi kuulub ta Saksa Telekomi järelevalvenõukogusse. Nii Post kui Telekom on riigi osalusega aktsiaseltsid.

Suuri Liechtensteini pankade ja sihtasutustega seotud maksupettusi on Saksamaal avastatud varemgi. Saksamaa ekspresident Roman Herzog kritiseeris eile telekanalis ZDF Saksa maksuseaduses olevaid auke, mis pettuse võimalikuks teevad. Neil päevil toimub Saksamaa eri paigus veel mitmeid läbiotsimisi, ajakirjanduse andmetel on sihikul veel 700 sarnast juhtumit. Uurijad said maksupettustele jälile Lichtensteini vürstiperekonnale kuuluva LGT panga dokumente uurides.

Nagu kirjutab tabloidleht Bild-Zeitung, ei pea Zumwinkel oma tuleviku pärast muret tundma. Seadus näeb ette 1,071 miljoni euro suuruse aastapensioni – 90 000 eurot kuus. Zumwinkeli palk oli möödunud aastal 1,428 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. February 2008, 14:04
Otsi:

Ava täpsem otsing