Tarvo Vaarmets • 18. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Arglik ostuhuvi kergitas aktsiaid

Aasta algusega üsna põhja tambitud Tallinna börsiindeks alustas ka seda nädalat ilusa tõusuga. Eilse päeva alguse ettevaatlik liikumine osteti börsi sulgumisajaks korralikuks 1,11protsendiliseks plussiks. Meeleolu börsil on juba mitu päeva kergelt positiivne, ent üsna haavatav.

Eelmise nädala lõpu staaraktsiad vedasid tõusu ka eile. Arco Vara kerkis pea 5 protsenti, Tallinki aktsia hind 2,4 protsenti. Tulemuste ootuses Olympic Entertainment Groupi lisas aga neljapäeval ja reedel näidatud rakettminekule samuti kerge plussi (0,32 protsenti). Tallinna Kaubamaja jätkas ilusat edenemist, tõustes napilt alla 2 protsendi. Tundub, et väikeinvestorid on taas leidmas usku kohalikku majandusse.

Homme erakorralisel aktsionäride koosolekul maadevahetusafääri kohta infot jagav ning majandustulemusi tutvustav Merko Ehituse suhtes võtsid investorid äraootava seisukoha - aktsiaga tehti kaks väikese käibega tehingut, millest siiski piisas, et väärtpaber 2 protsenti kallimaks muuta. Miinuspoolel figureeris päeva lõpuks ainukesena Eesti Ehitus (-2,05).

Mõne nädala tagune turbulents ja enamasti allasuunaline liikumine tundub olevat vähemalt mõneks ajaks läbi. Kodubörsi indeks on leidnud globaalsete märkimisväärsete negatiivsete uudiste puudumisest ja analüütikute aktsiatele antud ostusoovitustest mõningast toetust. Olukord võib mõne halva uudise najal aga üsna kiiresti jälle muutuda, sest on põhjust uskuda, et investorite närvid on endiselt päris pingul.

Sel nädalal avaldab neljanda kvartali tulemused ka Harju Elekter.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt