Tamkivi: Eesti Energia saaks tulevikus osa kvoote tasuta

12. märts 2008, 17:44

Eelmisel nädalal kaitses keskkonnaminister
Jaanus Tamkivi Euroopa Liidu keskkonnanõukogus ära Eesti seisukohad kliima ja
taastuvenergia õiguspaketis, mis tema sõnul tähendaks Eestile seda, et Eesti
Energia saaks tulevikus osa kvoote tasuta.

"Lihtsustatuna tähendab see, et keskkonnanõukogu teeb Ülemkogule ettepaneku, et haavatavate energiasektoritega liikmesriikide seisukorda CO2 kvootidega kauplemisel tuleks hinnata enne, kui rakendada kvootide määrad ja kauplemispõhimõtted. Eesti jaoks tähendab see, et Eesti Energia ei peaks tulevikus kogu kvooti ostma, vaid saaks osa tasuta. Ja see pidurdaks elektrihinna tormilise tõusu, " selgitas Tamkivi.

"Eesti delegatsioon tegi head tööd - praktiliselt kõik meie valitsuses heakskiidetud põhimõtted ja seisukohad said keskkonnanõukogu järeldustesse sisse kirjutatud,“ ütles keskkonnaminister.

"See võit on kindlasti suureks toetuseks ja argumendiks peaministrile, kes sel nädalal toimuval Ülemkogul Eesti seisukohti selles küsimuses kaitsma peab," on Tamkivi lootusrikas. "Osade suurriikide meelsus on paraku eritingimuste loomisele tugevalt vastu, eriti Saksamaa ja toetus keskkonnakomisjonist sellises situatsioonis on olulise tähendusega," lisas ta.

Euroopa Liidu keskkonnakomisjoni nõukogu otsustas 3. märtsil üksmeelselt esitada ettepaneku Ülemkogu istungile analüüsida haavatavate energiasektoritega liikmesriikide seisukorda enne, kui otsustada, kuidas rakendada tulevikus süsinikdioksiidi kvootide määrasid ja nendega kauplemist. Veebruaris toimunud energeetikakomisjonis, kus Eestit esindas majandus- ja kommunikatsiooniminister, Eesti valitsuse ettepanekuid arvesse ei võetud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. March 2008, 12:15
Otsi:

Ava täpsem otsing