Metsamaa mõrva tellijal kaelas miljoniline kohtuvaidlus

09. mai 2008, 12:03

Skandaalse ärimehe Mait Metsamaa mõrva
tellimise eest vangis istuval endisel Keskturu juhil Vadim
Polištšukil lasub pea kohal miljoniline kohtuvaidlus maksuametiga.

"Vadim Polištšuk ja maksuamet käivad kohut ligi miljoni krooni pärast, kohtuasi puudutab 2000-2002. aasta eest täiendavalt määratud tulumaksu," täpsustas Tallinna haldus- ja ringkonnakohtu pressiesindaja aripaev.ee-le.

Korraldusega määrati kaebajale kohustus tasuda perioodi 2000.-2002. aasta eest täiendavat tulumaksu kokku summas 954 806 krooni. Täna toimuma pidanud kohtuistung lükati aga haldusasjas edasi, mistõttu toimub järgmine istung 23.mail.

Oma elustiililt on Polištšuk olnud läbi aegade laia joonega. 90ndate alguses seisis tema garaažis Jaguari sportvariant, 90ndate lõpul aga eksklusiivse lisavarustusega BMW, rääkimata maasturitest. Enamik oste oli ta teinud sularaha eest, nagu ka annetatud miljon krooni Russalka renoveerimiseks ja risti kuldamiseks, on Äripäev varem kirjutanud.

Novembris 2000 andis politsei teada, et ta on koostöös maksuametiga alustanud uurimist, kust ikkagi pärineb 7000kroonise kuupalgaga Polištšuki varandus. Toona ei soostutud uurimist kommenteerima.

11. september 2002 leidsid ehitusmehed Polištšuki villast mehe elukaaslase Niina vägivallatunnusteta surnukeha. Pool aastat hiljem saab samas kuuli õlga keegi Jekaterina. Seejärel võetakse Polištšuk taas vahi alla. 5. mai 2004 tunnistab Tallinna linnakohus Vadim Polištšuki süüdi Metsmaa mõrva tellimises ja Andrei Dudotškini selle täideviimises.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2008, 18:50
Otsi:

Ava täpsem otsing