Hansapank: tagavaraga ei maksa asjatult riskida

21. mai 2008, 17:13

Hansapanga investeerimistoodete osakonna
juhataja Art Lukase sõnul pole säästma hakata kunagi liiga hilja, samuti ei
tasuks tema sõnul lühiajalise tagavaraga asjatult riskida.

SEB tutvustas tänasel pressikonverentsil oma soovitusi säästmiseks - kuidas langevas majanduses raskemateks aegadeks valmistuda ja kuidas planeerida paremini pere eelarvet. Esimese asjana soovitas SEB lõpetada võlgu elamise(tarbimislaenud), teiseks luua turvatunne rahalise puhvri näol (3-6 kuu palk säästa) või end kindlustada. Ning alles kolmandaks pöörata tähelepanu jõukuse kasvatamisele, kas siis investeerides või laenu-ja liisingukohustusi tagastades.

Ka Hansapank manitseb inimesi säästmisele ning vastutustundlikule laenamisele. "Soovitus olla laenamise osas vastutustundlik ja omada rahalist puhvrit ootamatuste puhkus on universaalne pea igaks ajaks ja kahtlemata kehtib ka praegusel perioodil," märkis Lukas.

"Kogemus näitab, et personaalse (või perekondliku) eelarve juhtimine on suuresti siiski kinni isiklikest hoiakutest ja harjumustest. Säästma hakata ei ole kunagi liiga hilja, kui see hetke sissetulekuid arvestades vähegi võimalik on," lausus Lukas ning lisas, et sääste luues tasub kindlasti pöörata tähelepanu, kus oma tagavarasid hoitakse. "Oleme oma klientidele ikka soovitanud, et lühiajalise (mõne kuu palga suuruse) tagavaraga ei maksa asjatult riskida - mõistlikum on eelistada selle hoidmist pangakontol või hoiusel. Samas pikaajalisemate säästude puhul tasub kindlasti uurida suurema tulususega investeerimisvõimalusi, nende osas oskavad nõu anda konsultandid pangakontoris," märkis ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2008, 17:13
Otsi:

Ava täpsem otsing