25. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Wermo panustab kinnisvara asemel mööbli peale

AS Wermo otsustas korralisel nõukogu koosolekul eraldada mööbli tootmise kinnisvarast, kinnisvaraga hakkab tegelema OÜ Wermo Vara.

AS Wermo juhatuse esimehe Aivar Ojastu sõnul on ettevõtte eesmärk suurendada oma konkurentsivõimet nii Eesti kui rahvusvahelisel mööbliturul. „Sarnaselt teiste kohalike mööblitööstustega on Wermol plaanis koondada tootmisprotsessid optimaalsele pinnale ning koostada vabanenud kinnisvarale arendusplaane,” ütles Ojastu.

„Kinnisvara on paljusid tööstusi elus hoidnud, kuid leian, et nüüd on õige aeg need kaks valdkonda eraldada – vaid juhul kui end liigselt ei killusta, on Eestis võimalik mööblit toota ning seda ka tingimustes, kus puit on kallinenud viimase viie aasta jooksul kolm korda, tööjõu kulu kahekordistunud ning siseriiklik tarbimine vähenenud,” märkis Ojastu.

„Wermo tegeleb täna aktiivselt uute turgude ja segmentide otsimisega, masstootmise kõrval suuname üha rohkem tähelepanu suurtele hangetele ja tellimusmööblile,” lausus Ojastu.

„Lõpetame ebaefektiivse täispuitkilbi ja toolide tootmise, kuna seda on võimalik allhanke kaudu kasumlikumalt jätkata,” tähendas Ojastu.

„Kavatseme vähendada dubleerivaid töökohti ning seda eelkõige administratsiooni osas, olen ettevõtte plaane töötajaskonnale tutvustanud ning mul on heameel, et mõtleme samas rütmis,” sõnas Ojastu.

Nõukogu otsuse kohaselt ühendab Wermo tootmise olemasolevasse suurde värvitsehhi. Tootmise peamiste põhiseadmete kolimine toimub kollektiivpuhkuse ajal, see on jaanipühadest juuli lõpuni.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt