New Yorgi börs kolmandat päeva languses

05. august 2008, 08:43

Ameerika aktsiad langesid eile kolmandat
päeva järjest kui alanevad kütusehinnad saatsid energiaaktsiad kuue kuu
madalaimale tasemele, varjutades sellega tarbijatega tegelevad ettevõtted.

Exxon Mobil langes viimase 16 kuu madalaimale tasemele, kui nafta hind langes troopilise tormi mõjudega spekuleerimise tõttu. Freeport-McMoRan Copper Gold ning AK Steel Holding viisid toormaterjalide tootjad nõrgimale tasemele alates jaanuarist, kui toodangu hindade vahe tegi suurima languse alates märtsist. Samas muutis naftahinna langus tarbekaupade tootajate ja transpordisektori aktsiate hindu positiivses suunas, kirjutas Bloomberg.
Standard Poors 500 indeks langes 0,9%, 1249,02 punktini. Dow Jones libises 0,4% võrra allapoole, 11284,15 punktini, Nasdaq kukkus 1,1%, 2285,56 punktini. Iga tõusnud aktsia kohta New Yorgi börsil langes natuke rohkem kui kaks aktsiat.
"Praegusel ajal toimub jätkuv pöördumine eemale energiaaktsiatest, kui näeme naftahindade edasist nõrgenemist," ütles Wayne Wilbanks, 1,2 miljardit dollarit haldavast firmast Wilbanks, Smith Thomas.
Sellel aastal on Standard Poors 500 indeks langenud peaaegu 15% seoses pankade krediidikaotuste ja varade maha kandmisega ning Ühendriikide majanduse aeglustumisega. Keskmiselt on langenud selle selle indeksi aluseks firmade tulemused vähenenud viiendiku võrra.
"Praegusel hetkel õpime me kõik tantsima karuga ja proovime mitte peksa saada," sõnas Scott Richter, portfellijuht Fifth Third Asset Managementist. Praeguse karuturu iseloomustamiseks lisas ta veel: "Selles ei ole kahtlust, et majandus on väga õrnas seisus ning liigub edasi aeglaselt". Eelmise nädala kokkuvõttena näitas Standard Poors 500 indeks teist nädalast edasiminekut alates maist, kui energiafirmade ja pankade aktsiad tõusid nafta hinnaga koos ning investorid lootsid, et halvim osa laenukriisides on läbi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2008, 08:43
Otsi:

Ava täpsem otsing