Pihl loodab turvalisuse säilitamisel imele

Mariliis Pinn 29. august 2008, 07:53

Kui siseminister Jüri Pihl suudab täna
parteikaaslasele, riigi rahakotti hoidvale Ivari Padarile selgeks teha, et
kärped tema haldusalas tooks kaasa massilise koondamise ja purustaks inimeste
usu turvalisse ellu, võib seda julgelt nimetada väikeseks imeks.

Pihl loodab tänaseni, et tal õnnestub vältida ligi tuhande politsei-, piirivalve-, pääste- ning kodakondsus- ja migratsiooniametniku koondamist ja selleks saatis ta rahandusminister Padarile kaks nädalat tagasi hirmujudinaid tekitava eelarveprojekti, kus kirjeldab põhjalikult, keda tuleb koondada ja milliseid riigiasutusi sulgeda, kirjutas Postimees.

«Aga on selge, et ükskõik kui raske seis ka ei ole – sisejulgeolekuga peab väga ettevaatlikult ümber käima,» tunnistas Padar ja lisas, et enne kohtumist on raske Pihli kuvatud stsenaariumile adekvaatset hinnangut anda.

967 piirivalvuri, politseiniku, päästja ja tugitegevusega seotud avaliku teenistuja koondamisele kulub 147,2 miljonit krooni. Tagamaks turvalisust praegusel tasemel, oleks siseminister Jüri Pihli sõnul vaja juurde 384,6 miljonit krooni. Kui seda ei saa, näeb siseministeeriumi koondamiskava ette järgmist: politseis 4589 ametikohast koondatakse 424, suletakse või reorganiseeritakse konstaablipunktideks 12 konstaablijaoskonda ja suletakse 16 konstaablipunkti; päästeameti 2670 ametikohast koondatakse 296, suletakse 29 komandot, mis toob 9,4 protsendi elanike jaoks (130 000 elanikku) kaasa päästemeeskondade kohalejõudmise aja pikenemise 15 minutilt 25 minutile; piirivalve 1991 ametikohast koondatakse 184 ja kodakondsus- ja migratsiooniameti 436 ametikohast koondatakse 63 ja suletakse 11 teenindusbürood.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. March 2009, 17:01

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing