Mariliis Pinn • 29. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Pihl loodab turvalisuse säilitamisel imele

Kui siseminister Jüri Pihl suudab täna parteikaaslasele, riigi rahakotti hoidvale Ivari Padarile selgeks teha, et kärped tema haldusalas tooks kaasa massilise koondamise ja purustaks inimeste usu turvalisse ellu, võib seda julgelt nimetada väikeseks imeks.

Pihl loodab tänaseni, et tal õnnestub vältida ligi tuhande politsei-, piirivalve-, pääste- ning kodakondsus- ja migratsiooniametniku koondamist ja selleks saatis ta rahandusminister Padarile kaks nädalat tagasi hirmujudinaid tekitava eelarveprojekti, kus kirjeldab põhjalikult, keda tuleb koondada ja milliseid riigiasutusi sulgeda, kirjutas Postimees.

«Aga on selge, et ükskõik kui raske seis ka ei ole – sisejulgeolekuga peab väga ettevaatlikult ümber käima,» tunnistas Padar ja lisas, et enne kohtumist on raske Pihli kuvatud stsenaariumile adekvaatset hinnangut anda.

967 piirivalvuri, politseiniku, päästja ja tugitegevusega seotud avaliku teenistuja koondamisele kulub 147,2 miljonit krooni. Tagamaks turvalisust praegusel tasemel, oleks siseminister Jüri Pihli sõnul vaja juurde 384,6 miljonit krooni. Kui seda ei saa, näeb siseministeeriumi koondamiskava ette järgmist: politseis 4589 ametikohast koondatakse 424, suletakse või reorganiseeritakse konstaablipunktideks 12 konstaablijaoskonda ja suletakse 16 konstaablipunkti; päästeameti 2670 ametikohast koondatakse 296, suletakse 29 komandot, mis toob 9,4 protsendi elanike jaoks (130 000 elanikku) kaasa päästemeeskondade kohalejõudmise aja pikenemise 15 minutilt 25 minutile; piirivalve 1991 ametikohast koondatakse 184 ja kodakondsus- ja migratsiooniameti 436 ametikohast koondatakse 63 ja suletakse 11 teenindusbürood.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt