USA poliitikud lubavad päästeplaani päästa

30. september 2008, 12:22

USA aktsiafutuuride tõusus oli sees juba
optimistlik noot, et Kongressis läbi kukutatud USA pankade päästeplaan võidakse
ikkagi päästa.

JPMorgani, Citigroupi ja Goldman Sachsi aktsiad tõusid Euroopas, kui USA Senati panganduskomitee mõjukas vabariiklane Judd Gregg ning demokraatide presidendikandidaat Barack Obama kinnitasid, et mingil kujul läheb päästeplaan kindlasti läbi. Panganduskomitee juhi Christopher Doddi sõnul arutavad senaatorid päästekava homme.

„USA teab olukorra tõsidust ning päästekava finantsasutuste aitamiseks võetakse vastu,“ ütles agentuurile Bloomberg Masahiko Ejiri, Mizuho Asset Management haldur. „Ma tunnen ennast üsna kindlalt, et investeerida USA finantstormi sellistesse võitjatesse nagu JP Morgan,“ ütles ta.

Ka Euroopa turud toibusid esimestest langusest.

„Me ei kavatse lahkuda enne kui töö on tehtud,“ ütles Dodd.

Kongressi Esindajatekoda, mis 700 mld dollarilise päästekava tagasi lükkas, tuleb uuesti kokku neljapäeval. Kongressi liidrid ja valitsuse liikmed asusid juba otsima ja hindama vajalikke muudatusi, mis tagaksid plaani läbiminekuks vajalikud hääled, vahendas AP.

Esialgne plaan kukkus läbi, ehkki president George W. Bush tegi ise aktiivset lobi-tööd ning teda toetasid Esindajatekojas mõlema partei liidrid. Pakett ise oli aga avalikkuse silmis äärmiselt ebapopulaarne ning selle vastu olid mobiliseerunud survegrupid nii parem- kui vasakpoolsete leerist. Bushil endal ei ole enam seda poliitilist kaalu, et raskeid otsuseid läbi suruda.

Mõlemad USA presidendikandidaadid kutsusid üles päästeplaani kiiresti vastu võtma.

„Nüüd pole aeg süüdlasi otsida, otsida tuleb probleemi lahendust,“ ütles vabariiklaste presidendikandidaat John McCain.

„Demokraadid, vabariiklased .. tehke see ära,“ ütles demokraatide kandidaat Barack Obama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. September 2008, 12:32
Otsi:

Ava täpsem otsing