Kommentaar: kodulaen on nagu koduloom

Annika Matson 10. oktoober 2008, 14:32

Sampo Panga kodulaenu teleklipid on
suurepäraseks näiteks neile, kes kodulooma või kodulaenu võtmist planeerivad,
kirjutab aripaev.ee-le saadetud kommentaaris reklaamibüroo Direct Group
ideekirjutaja Mihkel Pillak.

Järgneb Mihkel Pillaku kommentaar.

"Koduloomad on vahvad. Eriti kassid ja koerad. Liputavad saba, löövad nurru ja teevad tuju palju rõõmsamaks. Aga olgem ausad - kodulooma pidamine on täiskohaga töö. Tema eest peab hoolitsema, teda toitma, kasima ja tema tegude eest vastutama. Kui teda ei pese, siis varem või hiljem hakkab ta hingematvalt haisema. Kui teda ei toida, siis närib ta sul öösel käe küljest ära. Kui jätad ta liiga kauaks üksi, hävitab ta diivani, vaiba ja jalatsid. Ja kui sa tema järelt ei korista, siis oled varsti sõna otseses mõttes kaelani s**a sees. Ei maksa unustada ka ülalpidamiskulusid, nagu veterinaarabi, toit, hooldus ja muud kohustused.

Ühesõnaga, kui oma lemmikule piisavalt tähelepanu ei pööra, siis ühel heal päeval avastad õudusega, et pisike, nunnu loomake on kasvanud suureks ja kurjaks elajaks.

Ja see toobki mind Sampo Panga kodulaenu teleklippide juurde, mis on tegelikult suurepäraseks näiteks neile, kes kodulooma või kodulaenu võtmist planeerivad.

Kodulooma pead iga ilmaga jalutama, kodulaenu pead aga tagasi maksma. Samuti iga ilmaga. Mida suuremaks koduloom kasvab, seda rohkem temaga jama on. Mida rohkem laenu võtad, seda suurem jama on intresside ja tagasimaksetega. Kui kodulooma tegudel silma peal ei hoia, siis avastad ühel hetkel esikukapi alt kutsikate pesakonna. Kui aga kodulaenul silma peal ei hoia ja see „paljunema“ hakkab, sünnivad talle inkasso, täituri ja intresside ristsugutised, kes on koledad ja kurjad kui Kerberose kutsikad.

Kodulooma võtmist tuleks hoolega kaaluda - võtad looma, võtad vastutuse. Kodulaenuga sama lugu – võtad laenu, võtad kohustuse. Olgu Sampo Panga kodulaenu klipid õpetuseks nii kodulaenu kui ka kodulooma võtjatele."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2008, 13:47
Otsi:

Ava täpsem otsing