Padar kirjutas alla arenguriikide abistamise põhikirjale

12. oktoober 2008, 11:48

Rahandusminister Ivari Padar kirjutas eile
Maailmapanga Washingtoni peakorteris alla Rahvusvahelise Arenguassotsiatsiooni
(International Development Association, IDA) põhikirjale, mille kaudu saab
aidata arenguriike.

„IDA-ga liitumine on Eesti jaoks oluline tähis doonoritegevuse laiendamisel, sest selle kaudu saame aidata neid arenguriike, kes pole meie bilateraalse arengukoostöö partnerriigid. Näiteks Aafrika, mis on kõige vaesem ja arengus mahajäänum kontinent, saab umbes poole IDA toetustest,” ütles rahandusminister Ivari Padar.

Liitumine IDA-ga aitab ellu viia Eesti arengukoostööalaseid eesmärke ja kaasa rääkida arengumaid puudutavate otsuste tegemises. See võimaldab ka senisest enam oma kogemusi jagada ning tõstab Eesti kui doonorriigi mainet rahvusvahelisel areenil, teatas rahandusministeerium.

IDA-ga liitumine on olnud Eesti eesmärk alates „Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi arengukava 2006-2010” heakskiitmist 2006. aastal. Riigikogu kiitis liikmeksastumise heaks 24. septembril.

Rahvusvahelise Arenguassotsiatsiooni missiooniks on aidata kõige vaesemate riikide valitsusi vaesuse vähendamisel. IDA annab pikaajalisi intressivabu laene riikidele, kus keskmine sissetulek elaniku kohta on alla 1065 USD aastas (alla 2,9 USD päevas), soodustades sellega riigi majanduskasvu ning inimeste elutingimuste parandamist. Eestiga koos on tänaseks IDA-ga liitunud 168 riiki.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. October 2008, 14:35
Otsi:

Ava täpsem otsing