Analüütikud: Baltimaad on ohutsoonis

18. oktoober 2008, 17:24

Eesti, Läti ja Leedu võivad kogeda
Islandile sarnast majanduskriisi, hoiatavad kaks sel nädalal ilmunud
raportit.

“Turud esitavad küsimuse: “Milline riik langeb järgmisena?”. Turud näivad olevat otsustanud, et järgmine Island on Ungari. Samas on veel teisigi riike, mis jagavad mõningaid ebameeldivaid sarnasusi Islandiga,” vahendas Deutsche Welle Danske Banki raportit.

Baltimaad on 15 riigi loetelus, mida Danske loeb olevat ohutsoonis ning märkimisväärse aeglustumise ja suureneva finantsiliste hädade riskis.

“Ei ole kindel, et nimetatud riigid läbivad sarnase kollapsi nagu Island, aga arvame, et turuosalised peaksid väga ettevaatlikud olema neis riikides,” andis Danske nõu.

Sarnase järelduseni jõudis Londonis asuv konsultatsioonifirma Capital Economics, kuigi kõige haavatavama riigina Kesk- ja Ida-Euroopas pakkus see ettevõte välja mitte Ungarit, vaid Ukrainat.

“Hea uudis on, et IMFil on küllaldaselt fonde, et aidata Ukrainat või mõnda muud riiki selles regioonis,” ütles Capital Economics.

“Halb uudis seisneb selles, et isegi kui hoitakse ära halvim stsenaarium, siis tõenäoliselt kahaneb SKP kasv nö super-defitsiidiga maades järgmisel aastal teravalt. Teiste riikide prognoosides ei ole terav majanduslangus veel keskne, välja arvatud küll Baltimaades. Aga iga päevaga muutub see variant tõenäolisemaks,” tõi Londoni ettevõtte välja ka mustemad stsenaariumid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. October 2008, 16:25
Otsi:

Ava täpsem otsing