Parts: Eesti poliitikud võiks Vene teemal vaoshoitumad olla

18. november 2008, 10:30

Majandusminister Juhan Parts ütles
aripaev.ee-le, et Eesti-Vene suhetes on väga palju emotsiooni ja seda mõlema
riigi poolt.

„Tühja retoorikat ei maksa väga palju produtseerida. Usun, et Eesti vastutavad poliitikud võiksid rohkem seda jälgida ja olla rohkem vaoshoitud ning rääkida ainult siis kui tõesti on probleeme,“ ütles praegustest Eesti –Vene suhetest rääkides Parts eile õhtul Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni aastakonverentsil.

„Eesti huvides on head suhted kõikide naabritega. Venemaa on ikkagi kasvav turg, majanduslik võimalus,“ ütles Parts ning lisas, et kolme või viie aasta perspektiivis on oluline jälgida, milliseks kujunevad Euroopa Liidu ja Venemaa majandussuhted, kas Venemaa liitub WTO-ga. „Majandussuhted areneksid paremini kui oleks vähem emotsionaalset politiseeritust,“ pidas Parts olulisemaks.

Parts tõdes, et Eestil on Venemaaga erimeelsusi, kuid sellest hoolimata usub ta võimalusse saada hakkama. „Kõiki küsimusi näiteks ajalookäsitlusi, poliitilisi küsimusi ja normaalseid majandussuhteid ei maksa ühte patta panna, sellisel juhul ei tule sellest mitte midagi välja,“ möönis Parts.

Eile toimus Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsioon (ESEA) aastakonverentsi, kus lahati Eesti-Vene suhteid. Konverentsil "Kas saab ka teisiti?" osalesid lisaks ESEA liikmetele mitmed kõrged riigiametnikud, poliitikud ja külalised ESEA partnerorganisatsioonidest Venemaalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. November 2008, 10:30
Otsi:

Ava täpsem otsing