Parexi hoiuseintress seljatab BIGBANKi parima pakkumise

03. detsember 2008, 14:37

Parex Pank tõstis 1. detsembril üheaastase
kroonihoiuse intressimäära Eestis 9,5 protsendile, möödudes sellega senini turu
parimat hoiuseintressi pakkunud BIGBANKist.

Läti lati aastase hoiuse intressimääraks pakub Läti juurtega pank koguni 10,5 protsenti.

Parex Panga Eesti filiaali juhataja Eižens Slava sõnas pressiteates, et pank on suutnud pärast aktsiate kontrollpaki üleminekut Läti riigile oma tegevuse stabiliseerida ning on alustanud usaldusväärsuse taastamist.

„Nüüd peame jätkama sellega, mida me kõige paremini teeme – hoiustajatele parimate tingimuste pakkumisega. 9,5% suurune aastaintress tähtajalisele kroonihoiusele ja 8,1% eurohoiusele on Eesti pangandusturul hetkel selgelt parimad pakkumised,“ märkis Slava.

Senini aastaid Eesti pangandusturul parimat hoiuseintressi pakkunud BIGBANKi aastase kroonihoiuse intressimäär on püsinud 27. oktoobrist 9 protsendil.

Viimati pakkusid pangad hoiustele nii kõrget intressi Eestis 2000. aastal.

Eesti pankades oli oktoobrikuu lõpu seisuga 149 miljardi krooni eest hoiuseid, millest täpselt pool seisis arvelduskontol, teenides keskmiselt 0,2–0,3% intressi.

Parexi hoiuste intressimäärad on viimasel kuul kiiresti kerkinud, kuna 8. novembril otsustas Läti riik pankroti äärele jõudnud panga natsionaliseerida, ostes ettevõtte suuromanikelt Valeri Karginilt ja Viktor Krassovitskilt kahe lati eest 51% panganduskontsernist.

Kuna viimastel nädalatel on inimesed Parexist kiiresti raha välja viinud, kehtestas Läti valitsus 1. detsembril raha väljavõtmisele mahupiirangud.

Alates septembri lõpust on pangast välja võetud juba 500 miljonit latti ehk neljandik kõikidest hoiustest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2008, 12:01
Otsi:

Ava täpsem otsing