Läti valitsus keelas Parexil raha välja anda

02. detsember 2008, 11:02

Läti valitsus ning Finants- ja
kapitaliturgude komisjon (Finanšu un kapitala tirgus komisija, FKTK)
otsustasid piirata raha väljavõtmist Parex bankast, vahendas biznews.lv.

Finants- ja kapitaliturgude komisjon peab vastavalt krediidiasutuste seadusele võtma kasutusele meetmed, mis tagaksid finantssektori stabiilsuse säilimise. Nende meetmete raames võib komisjon hoiustajate vara kaitseks piirata ka teatud liiki tehingute sõlmimist.

Läti valitsus keelas Parexil raha välja andaParexile kehtestatud raha väljavõtmise piirang jõustus selle välja kuulutamise hetkest, 1. detsembrist 2008, edastas biznews.lv täna.

Tehingute ülempiiriks on 35 000 latti (770 000 krooni) kalendrikuus. SeLäti valitsus keelas Parexil raha välja andalle summa piires saab teha nii ülekandeid kui raha pangaautomaadist välja võtta. Seejuures on Parex bankal keelatud teha mistahes ülekaLäti valitsus keelas Parexil raha välja andandeid, mis pole seotud tema kliendiks olevate ettevõtete igapäevase majandustegevusega.

Ettevõtete majandustegevusele on pandud aga järgmised piirangud: 35 000 latti (770 000 krooni) kalendrikuu jooksul, kui töötajaid on vähem kui 10 ja 350 000 latti (8 miljonit krooni) kuu jooksul, kui ettevõttes töötab 11-250 inimest.

Kui ettevõtte töötajaskond ületab 250 inimest, aga ka siis, kui raha makstakse riigieelarvesse, riigiasutusele või kohalikule omavalitsusele ning Läti keskpanga tehingutele need piirangud ei kehti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. December 2008, 15:39
Otsi:

Ava täpsem otsing