9. detsember 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Playboy juht taganes, aktsia hind hüppas 22%

Meelelahutuskontserni Playboy tegevjuht ja nõukogu esinaine Christie Hefner teatas eile, et astub tagasi. Hefner on tema isa poolt asutatud meelelahutuskontserni juhtinud kaks aastakümmet.

Playboy Enterprises on viimased kvartalid saanud vaid kahjumeid, mille on põhjustanud kasvav konkurents ning reklaamikäivete tiraažide kahanemine, kirjutab ajaleht The Wall Street Journal. Hefner jääb ettevõtte etteotsa jaanuari lõpuni ning nõukogu liikmeks niikaua, kui on leitud asendaja. Juhul kui järgmise kuu lõpuks pole asendajaid leitud, saab ajutuseks tegev- ning nõukogu juhiks praegune nõukogu liige Jerome Kern.

Tõsi, viimase kümmekonna aastaga on meelelahutusdivisjoni, kuhu kuulub Playboy TV kaabeltelevisioon, kasvanud enam, kui kaks korda. Käive litsentseeritud toodetelt kasvas eelmiseks aastaks 43 miljoni dollarini võrrelduna seitsme miljoni dollariga 1998. aastal. Kirjastustegevuse käive on aga samal ajal kahanenud kümne aastaga 32 protsenti ning annab alla kolmandiku ettevõtte kogukäibest. Kümmekond aastat tagasi oli kirjastuse osatähtsus 44 protsenti.

Playboy eelmise kvartali kahjum oli 5,2 miljonit dollarit võrrelduna 2,6 miljoni dollari suuruse kasumiga aasta tagasi. Kontserni käive kahanes 15 protsenti 70,34 miljoni dollarini.

Playboy aktsia kerkis eile New Yorgi börsil 21,7 protsenti 2,13 dollarile.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt