Danske Bank läheb Q Vara võlakirjatagatiste kallale

30. detsember 2008, 17:23

Q Vara võlakirjaemissiooni tagatis- ja
makseagent Danske Bank teatas börsile, et asus võlakirjade tagatisvara
realiseerima. Võlakirjad on tagatud SLProductionsi käendusega.

Veel detsembri alguses ütles Sampo Panga juht Aivar Rehe, et Q Vara laenupikendus on Taanis ülevaatamisel. Kliendiga tegeletakse personaalselt ning koostöö on hea, väitis Rehe toona.

Danske Bank Eesti filiaali tänase teate kohaselt on AS Q Vara rikkunud võlakirjaemissiooni tingimusi. Võlakirjade lunastamistähtaeg saabub 12. jaanuaril 2009, emissiooni maht ulatub 5 mln euroni ja suvel lubas Q Vara, et maksab ettevõtte vangerdustega nõustuvatele võlakirjainvestoreile valurahana senise 11% intressi asemel 13% aastaintressi.

Võlakirjainvestorite enamus otsustas samas vahetult enne lunastustähtaja saabumist Q Vara juhtide viimatised teod ning tegematajätmised rikkumisjuhtumina kvalifitseerida ning võlakirjade lunastustähtaja koos intressimakse päevaga saabunuks lugeda.

ASile Q Vara on esitatud teade võlakirjaemissiooniga seonduvate maksekohustuste täitmiseks. Võlakirjaemissiooni tingimuste kohaselt esitas Danske Bank Eesti filiaal investoritele loovutusteatised ja hakkab tagatisi realiseerima.

Q Vara võlakirju tagas juba pikemat aega üksnes SLProductionsi käendus. aripaev.ee andmetel on praeguseks tegu varatu ettevõttega.

Septembrikuuni oli osalus Väätsa Agros ainus reaalne vara, mida Q Vara võlakirjainvestorid tagatise kallale minnes müüa oleks saanud. Varem kuulusid SLProductionsi vara hulka ka osalused Fotoluksis ning Eesti Metsamaakleris, kuid need on juba ammu võõrandatud.

Q Vara omanikeringi kuuluvad vennad Alo ja Ivo Lillepea kirjutasid sel sügisel oma kodumajad abikaasade nimele. Detsembri keskpaigas võttis Q Vara tütarettevõtte Q Ehituse juhtimise üle ettevõtete likvideerija.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. January 2009, 10:29
Otsi:

Ava täpsem otsing