Uuring: majandussurutis tabab rängemalt väikelinnade elanikke

27. jaanuar 2009, 11:46

Majandusolukorra halvenemist tunnetatakse
keskmiselt teravamalt Eesti väikelinnades, samas kui suurlinnade elanikud on
optimistlikumad, selgus uuringufirma GfK Custom Research Baltic uuringust.

Hinnates seniseid arenguid, usub iga kolmas, et olukord majanduses on viimase kuue kuu jooksul märkimisväärselt halvenenud. Suuremates linnades arvab nii iga neljas, väikelinnades aga iga teine, kirjutas portaalis tarkkulutaja.ee sotsioloog Mauri Sööt.

Iga neljas Eesti elanik usub, et järgmise kuue kuu jooksul halveneb majandusolukord märkimisväärselt. Pessimism väikelinnades on riigi keskmisest pea kaks korda kõrgem – 40% väikelinnade elanikest näevad tulevikku väga mustades toonides.

Väikelinnade elanikud on ühtlasi enam veendunud, et lähitulevikus tuleb tublisti püksirihma pingutada – seda eeskätt tarbides üldiselt odavamaid tooteid ja teenuseid.

Väikelinnade elanikud peavad võrreldes Eesti keskmisega oluliselt sagedamini kokkuhoiukohtadeks senistest soodsamate kaupade ja teenuste eelistamist, nädalavahetuste kulutusi ostudele ja meelelahutusele, väljas söömist, kosmeetikateenuseid ning kulutusi alkoholile.

Samuti tunnetavad väikelinnades elavad inimesed enim vabade töökohtade kadumist. Keskmisest kriitilisemad seniste arengute suhtes on Virumaa elanikud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. January 2009, 11:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing