Valgevenelased saavad end 730 tuhandega vabaks osta

12. veebruar 2009, 21:09

Valgevenes on ettevalmistamisel
seadusemuudatus, mis lubab riigile raha makstes end n-ö vanglast vabaks osta.
Tehingu maksumus võib ulatuda kuni 60 tuhande USA dollarini (730
326 krooni).

Tehingu hinna määrab riiklik süüdistaja ja see ei ületa 60 tuhandet dollarit, kirjutas charter97.org. Info pärineb Minskis toimunud pressikonverentsilt, kus esines ülemkohtu juht Valentin Sukalo.

Kohtu esimehe hinnangul ei jäta selline summa majanduskuritegudeks enam põhjust. Kuriteo rahalist hüvitamist plaanitakse rakendada 28 erineva kuriteoliigi puhul välja arvatud korruptsioonikuriteod.

Sukalo märkis, et valgevenelased pole sellise õigusemõistmisega harjunud, kuid sellist normi kasutatakse teistes riikides laialdaselt. Asja õigustuseks ütles ta, et kuriteo toime pannud inimene peab pärast süü omaksvõtmist oma pahateo ka sotsiaalselt hüvitama. Kui kurjategija on talle määratud summa kohtu deposiiti kandnud, võtab kohtunik 15 päevaks aja maha ja otsustab seejärel, kas rahaline patulunastus on piisav või mitte.

Sukalo sõnul oleks rahalist karistust 2008. aastal saanud kohaldada 1,7 tuhandele valgevenelasele. Plaanide kohaselt saadetakse pärast seadusemuudatuse jõustumist igal aastal Valgevene vanglatesse 1,5 tuhat inimest varasemast vähem.

Praegu päädivad Valgevene kriminaalasjad vanglakaristusega 22% juhtudest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2009, 11:55
Otsi:

Ava täpsem otsing