Ajakiri Fortune koostas maailma parimate firmade TOPi

03. märts 2009, 11:49

Ajakiri Fortune koostas oma
traditsioonilise nimekirja maailma parimatest firmadest, kirjutas vz.ru.

Nimekirjas on 50 erinevat ettevõtet, neist suurem osa USAst. Esimesel kohal on teist aastat järjest Apple, mis suutis ka kriisioludes edukana püsida.

Fortune märkis, et möödunud aasta ei olnud Apple'i jaoks kõige siledam. Firma juhi Steve Jobsi haigus ja sellele eelnenud kuulujutud ei mõjunud ärikeskkonnale hästi. Samal ajal, mil IT-sektor elab üle raskeid aegu, müüs Apple esimeses kvartalis 22,7 miljonit iPodi, 2,5 miljonit Maci arvutit ja 4,4 miljonit iPhone'i.

Teisel kohal on Berkshire Hathaway, mis kuulub Warren Buffettile. Vanahärrast finantsgeenius päästis General Electricu ja Goldman Sachsi, ostes nende aktsiaid.

Edetabeli kolmandal kohal on Toyota, mis suutis ka kriisi ajal võrreldes teiste autotootjatega stabiilsust säilitada. Sellest hoolimata oli firma eelmisel aastal kahjumis ning seda esimest korda alates 1950. aastast.

Nimekirja neljandal kohal on Google, mis ikka püüab üllatada kasutajaid millegi uuega. Nende eeliseks konkurentide ees on pidev uuenemine ja uute lahenduste pakkumine. Kompanii kasum kasvab, kuid antud majandusolukorras püüab ka Google kokku hoida: peakorteris lühendatakse lõunavaheaega ja jäetakse ära keskpäevane teepaus.

Viiendal kohal on Johnson Johnson ja kuuendal Procter Gamble. Ravimid, parfümeeria, puhastus- ja pesuvahendid on jätkuvalt nõutavad.

Seitsmendal kohal on kullerfirma FedEx, mis raskele ajale vaatamata ei kavatse töötajaid koondada ega palkasid alandada.

USA lennuettevõtte Southwest Airlines on nimekirja kaheksandal kohal, talle järgneb General Electric.

Esikümne lõpetab Microsoft. Sel ettevõttel ei lähe praegu kõige paremini: Windowsi müük alaneb, firma oli sunnitud töötajaid koondama ja Yahoo ostmise tehing ebaõnnestus.

Fortune'i nimekirja 12. kohal on Coca-Cola, 13. kohal Walt Disney, 16. kohal McDonalds ja 17. IBM.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2009, 14:20
Otsi:

Ava täpsem otsing