AIG maksis arvatust veelgi rohkem preemiaid

21. märts 2009, 18:10

USA kindlustusgigant AIG maksis 418
töötajale kokku 218 miljonit dollarit boonuseid. Seda on 53 miljonit
dollarit enam kui veel paar päeva tagasi arvati, vahendab BBC Associated
Pressi.

Kui Connecticuti osariigi peaprokuratuur AIG-lt raamatupidamisdokumendid välja nõudis, selgus, et 73-le inimesele maksti ligikaudu miljon, viiele aga tervenisti neli miljonit dollarit. Pärast seda oli ka lõplikult selge, et boonuste kogusumma ületas kaugelt igasuguse mõistlikkuse piiri.

AIG oleks mullu sügisel pankrotistunud, kui USA ei oleks ettevõtet 170 miljardi dollariga turgutanud.

Suur osa preemiatest jagati just AIG finantstoodete spetsialistidele, kelle keerukad tehingud paljude suurpankadega ülemaailmset majanduskriisi vallandada aitasid.

Lisaks on afäär näidanud puudulikku infovahetust USA riigiasutuste vahel. Nimelt andis AIG USA keskpangale otsusest preemiaid maksta teada juba kolme kuu eest, kuid keskpank ei vaevunud sellest teavitama ei Valget Maja ega rahandusministeeriumi.

Valitsus nõuab, et AIG preemiaks tasutud miljonid riigile tagastaks, kui soovib saada riigilt veelgi lisaabi 30 miljardi dollari ulatuses.

Ühedollarilise aastapalgaga AIG tegevjuht Edward Liddy on preemiate maksmist põhjendanud asjaoluga, et konkurentsis püsimiseks ei jää neil muud üle kui parimatele lisatasu lubada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. March 2009, 18:37
Otsi:

Ava täpsem otsing