Ettevõtlusajaloo suurima kahjumiga AIG kisub end kaheks

02. märts 2009, 15:21

Põrumiseks liiga suureks peetav, 90 aastat
tegutsenud kindlustusmagnaat American International Group ehk AIG kisub endast
üha uusi ja suuremaid tükke, et neid valitsusele anda.

AIG teatas täna kogu USA ettevõtlusajaloo suurimast kahjumist, millega pääseb ajalooraamatuid kaunistama ilmselt veel mõneks ajaks. Neljanda kvartali kahjumiks tuli 61,7 miljardit dollarit, kuid USA eelturul kaupleb tänu valitsuse järjekordsele abile plussis.

Kindlustusettevõte saab USA valitsuselt ilmselt täiendavad 30 miljardit dollarit lisakapitali ning juba kolmandat korda kindlast surmast päästetud. Esimene päästmine toimus septembris ning eelmise aastanumbri sees sai kindlustaja päästeraha Bloombergi andmetel kokku 150 miljardi dollari eest.

„Valitsus on aktsepteerinud kogu negatiivse riski väga väikese positiivse võimalusega,“ sõnas Baltimore’i ärikooli juhtimisprofessor Phillip Phan.

AIG on kindlustusfirmana teinud palju rumalaid otsuseid ning võtnud enda tagada mitmesaja miljardi (septembri lõpuks oli number 300 miljardit) dollari eest derivatiivseid lepinguid, mis tähendab, et tema kukkumisel läheks suurema veekeerisega kaasa ka palju teisi ettevõtteid.

Et valitsus ei taha raha niisama ühte kindlustajasse pumbata, on AIG nüüd otsustanud end tükeldada ja kaunis hoolega. AIG jaotab end kahte trusti – AIA ehk American International Assurance, kuhu jäävad ettevõtte väärtuslikud Aasia operatsioonid ning Alico ehk American Life Insurance. Mõlemas hakkab valitsuse osa olema 70 kuni 75protsendiline tükk eelisaktsiates, mis toodavad umbes 5 protsenti.

„Lõhume AIG ära, kuid püüame seda teha nii, et säiliks väärtus maksumaksjale, töötajatele ja äridele,“ sõnas Financial Timesile asjaga kursis olev anonüümsust palunud isik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. March 2009, 18:17
Otsi:

Ava täpsem otsing