Haiglajuht pole rahul euroraha jagamisega

Violetta Riidas 24. märts 2009, 07:11

Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Boris Kirt
kaebas kohtusse sotsiaalministeeriumi korralduse jagada enamik eurotoetusest
Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja TÜ Kliinikumi vahel ning jätta Keskerakonda
kuuluva juhiga haigla rahast ilma.

"Praegu on ta sellises seisus, et ei tahaks väga kommenteerida. Võib-olla siis, kui asi on jõudnud teatud staadiumisse - see on väga hell teema," lükkas Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) juht Boris Kirt vestluse tulevikku, kuna ei soovi teemat ajakirjanduses lahata ega kohut sellega mõjutada.

Kirt vaidlustas sotsiaalministeeriumi korralduse ringkonnakohtus. Tallinna ringkonnakohtu määrusega lõpetati haldusasjas menetlus, kuna LTKH ei esitanud kaebust õigeks ajaks ega toonud ka mõjuvaid põhjuseid, miks nad ei saanud seda teha. Haigla esitas järgmise sammuna määruskaebuse riigikohtule, mis ootab menetlustaotluse otsust.

Haiglajuhi sügav pahameel sai alguse valitsuse läinud aasta 4. septembri otsusest, mis jagas enamiku 1,7 euromiljardist Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) ja TÜ Kliinikumi vahel.

Samal ajal suurhaiglatega taotles keskhaigla 255 miljonit krooni oma infrastruktuuri koondamiseks, mille käigus taheti likvideerida Sõle tänaval asuv Pelgulinna haigla ja kogu aktiivravi Paldiski maanteele üle kanda. Euroraha aga selleks ei saadud.

Kirt nägi suurhaiglate eelistamises poliitilist kiusu, kus reformierakondlastest otsustajad ei soovi Keskerakonda kuuluvate juhtidega haiglatele raha anda.

Seepeale koostas ta protestikirja sotsiaalministeeriumile ja õiguskantslerile ning andis asja kohtusse. Sügiseste lootuste kohaselt peaksid TÜ Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla aga peagi euroraha kätte saama.

TÜ Kliinikumi avalike suhete juht Kristi Tael ütles, et nende taotlus on sotsiaalministeeriumis menetluses ning nad ootavad rahastamisotsust lähemate nädalate jooksul.

Millal raha lõpuks saabub ja kas summa jääb samaks, ei osanud ta öelda.

"Ootame otsuse ära, enne ei spekuleeri," kommenteeris ta. Ministeeriumist kinnitati, et kliinikum esitas täpsustatud toetustaotluse 11. veebruaril.

Ministri käskkiri rahaeralduseks tuleb kuni 40 päeva pärast ning toetuse väljamaksmine toimub juba vastavalt tegevusplaanile.

Erinevalt kliinikumist ollakse PERHis projekti suuruse tõttu omadega jännis. Haigla juhi Tõnis Alliku sügisene lootus, et dokumendi Euroopa Komisjoni nõuetele vastavaks muutmine võtab aega kaks kuud, ei ole paraku paika pidanud.

"Tegeleme ministeeriumisse minevate materjalide ettevalmistamisega," kinnitas haigla pressiesindaja Inga Lill, soovimata öelda ühtegi konkreetset kuupäeva.

Sotsiaalministeerium lootis PERHi täpsustatud taotluse saada kätte märtsi alguseks, kuid haiglast kinnitati, et seda tehakse märtsi jooksul.

taust
Valitsus jagas eelmise aasta 4. septembril 1,7 miljardit krooni euroraha uute haiglahoonete ehitamiseks. Suurima summa ehk 1,034 miljardit saab PERH ja 510 miljonit TÜ Kliinikum.
Jagamata jäi ligi 170 miljonit krooni, millele kandideerib pingereas kolmandaks jäänud Ida-Viru Keskhaigla.
Kuna PERHi investeeringukava on suurem kui 50 miljonit eurot, tuleb sotsiaalministeeriumil edastada taotlus ka Euroopa Komisjonile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2009, 11:41
Otsi:

Ava täpsem otsing