Obama võtab sihikule rahvusvaheliste firmade maksustamise

05. mai 2009, 11:29

USA president Barack Obama tahab piirata
USA suurte rahvusvaheliste firmade võimalusi USA maksudest kõrvale hoiduda.

Üheltpoolt peaks see tagama firmade võrdsema kohtlemise, teisalt soodustama enamate uute töökohtade loomist USAs, kirjutas Wall Street Journal.

USA maksukoodeks on muutnud üksikisikutele ja firmadele välismaiste maksuparadiiside kuritarvitamise liiga lihtsaks, nii et nad ei maksa üldse makse, ütles Obama.

Valge maja plaanis on kolm peamist elementi: piirata firmade võimalust hoida oma välismaal teenitud kasumit lõpmatuseni väljaspool USAd ja nii USA makse vältida; plaan muudab firmade välismaiste tütarfirmade juriidilist kohtlemist - seni on firmad saanud neid kasutada kasumite kantimiseks madala maksutasemega riikidesse; piiratakse võimalusi välismaistes maksuparadiisides kehtivate maksusoodustuste kasutamiseks.

Valge maja ametnike sõnul on eesmärk vähendada maksuparadiisidest väikeriikide rolli, mis on aastaid õõnestanud arenenud riikide nagu USA maksutulusid.

Vaatlejate sõnul võivad eile avalikustatud ettepanekud olla aluseks suuremale reformile ettevõtete maksustamises, kuna ees terendavad sünged eelarveaugud. „Me oleme end eelarves nii sügavale auku kraapinud, et seda on raske aduda. Nii tõusevad maksuküsimused üles varem või hiljem,“ ütles lehele maksuekspert Ken Kies.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. May 2009, 11:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing