USA suurfirmad jätavad maksud troopikasaarele

05. mai 2009, 17:18

Pärast USA president Obama ähvardusi
keelustada kõik maksuparadiisid USA ettevõtete jaoks, on hakanud kooruma väga
kuulsaid korporatsioone, kes just niiviisi maksudest kõrvale hiilivad, kirjutab
Bloomberg.

Kaimanisaared Kariibi meres ei küsi üheltki kohalikult või saarele registreeritud ettevõttelt makse ning sinna pole end ka väga keeruline registreerida, mistõttu on suurema tähelepanu osaliseks saanud näiteks Coca-Cola ja Oracle, kes Bloombergi andmetel on jätnud niiviisi USA-le maksmata miljardeid dollareid.

Ajal, mil riik otsib iga punast pennikest, et vaevlevat majandust toetada, on suurettevõtete selline käitumine loomulikult harja punaseks ajanud nii mõnelgi ameeriklasest poliitikul.

„Meie teeme ka majanduslanguse ajal kõvasti tööd ja maksame ausalt oma makse,“ sõnas üks Põhja-Dakota demokraat ning lisas, et loodab väga Obama administratsiooni karmile käele selliste korporatsioonide nuhtlemisel.

Bloombergi andmetel omab umbes neljandik USA sajast suurimast ettevõttest allüksuseid Kaimani saartel ning vähemalt kümnel Dow Jones 30st ettevõttest on olnud seal üksuseid.

Parimaks näiteks on kiibitootja Intel, kes seni kasutab saari oma raha pelgupaigana, kuid avaldas, et vaatab oma maksusüsteemi üle.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2009, 21:19
Otsi:

Ava täpsem otsing