Küpros heidab Vene firmad maksuparadiisist välja

21. aprill 2009, 12:12

Venemaa ja Küpros allkirjastasid läinud
nädalal kokkuleppe topeltmaksustamise vältimise lepingu uuendamiseks ning kui
see ratifitseeritakse, kaob Venemaa firmadel võimalus Küprost maksuparadiisina
kasutada, kirjutas ajaleht Kommersant.

Venemaa ja Küprose ametivõimude vahel sõlmitud kokkulepe sisaldab hulga reegleid, mis ei võimalda Küprosel registreeritud firmadel enam erinevate skeemide abil maksude maksmist miinimumi viia.

Venemaa ja Küprose järelevalveorganid hakkavad vahetama konfidentsiaalset informatsiooni, sh Küprosel registreeritud firmade kohta. Samuti sätestab kokkulepe, et kui firma on Küprosel registreeritud ainult maksude optimeerimise eesmärgil ja tegelikku äritegevust ei toimu, võivad ametivõimud keelduda saarel kehtiva soodsa maksusüsteemi rakendamisest sellisele firmale. Kui kokkulepe ratifitseeritakse, tähendab see asjatundjate sõnul „Küprose offshore’i lõppu“, kirjutab leht.

Küprosel registreeritud firmad on sadade Venemaa firmade aktsionärid. Nende seas kütusefirma Itera, Norilski niklitehas, Rostelekom, Globaltrans, KamAZ, Troika Dialog jt. Küprose kontorite kaudu teevad börsitehinguid Renaissance Capital ja mitmed muud maaklerid. Lehe andmeil tehakse 90% Venemaa börsitehingutest Küprose offshore’ide kaudu.

Uue kokkuleppe jõustumisel on Venemaa rahandusministeerium lubanud Küprose maksuparadiiside mustast nimekirjast maha tõmmata.

Dmitri Medvedev Dmitri Medvedev

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. April 2009, 13:35
Otsi:

Ava täpsem otsing