Ligi: koormuse kasvades võib ametnike palk ka tõusta

03. juuni 2009, 17:28

Ma ei paneks riigisektori palkade tõusule
kätt ette, sest kui töökoormus suureneb, peaks jääma ka palgatõusu võimalus,
ütles riigikogu istungil rahandusministri kandidaat Jürgen Ligi.

Keskerakonna fraktsiooni liige Toivo Tootsen avaldas arvamust, et juba praegu on need ametnikud, kes tegelevad eurotoetustega, tööga ülekoormatud, ja seadus toob neile tööd veel juurde. Tootsen küsis rahanduskomisjoni esimehena parlamendi kõnepuldis olnud Ligilt, kui palju on kavas suurendada töökohtade arvu või ei ole seda üldse ette nähtud ja suurendatakse lihtsalt töökoormust.

"Ma arvan küll, et nii jäigalt me ei saa eesmärke püstitada, et riigisektoris palgad üldse ei kasva. Ma arvan, et inimestele, kellel koormus kasvab, palgatõusu võimalus peaks jääma," vastas Ligi. Samas nentis ta, et töökohtade juurdeloomist komisjon ei arutanud. "Ka üldine tendents on pigem halduskulusid kokku tõmmata juhul, kui raha vähemaks jääb. Seda tuleb tunnistada," märkis Ligi.

Teine Keskerakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet tundis huvi, kui palju on tänasel päeval 2007.–2013. aasta struktuuritoetuste summadest sihtotstarbeliselt Eesti majandusse investeeritud.

"Vastus on, et ei oska," nentis rahanduskomisjoni esimees. "Me oleme võib-olla et isegi koos neid tabeleid uurinud, aga esiteks see olukord muutub. Teiseks on see pilt suhteliselt kirju."

"Kui mõelda, seal on mitu otsustamisetappi kuni väljamakseteni ja ma nii täpselt ei oska sellist lihtsat vastust anda. Ikka natuke on. Aga me komisjonis ei rääkinud nendest numbritest seekord, me rääkisime sellest pigem seminaril," lisas Ligi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2009, 18:01
Otsi:

Ava täpsem otsing