Ligi: eelarvepuudujäägi osas menetlust ei alustata

07. juuli 2009, 19:34

Eesti on tõesti üks neid Euroopa Liidu
liikmesriike, kelle suhtes Euroopa Komisjon ülemäärase eelarvepuudujäägi
menetlust alustada ei kavatse, kinnitas rahandusminister Jürgen Ligi
Brüsselist.

Ligi ütles, et Brüsselis toimuval Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel leidsid ministrid, et Eestis on suudetud eelarvedefitsiiti raamides hoida. "Eesti eelarvepuudujääk püsib tänaste Euroopa Komisjoni prognoosi valguses Maastrichti kriteeriumi raames ning seetõttu on Eesti tõesti üks neid Euroopa Liidu liikmesriike, kelle suhtes Euroopa Komisjon ülemäärase eelarvepuudujäägi menetlust alustada ei kavatse," kommenteeris ta.

Bloomberg kirjutas täna, et EL peaks kindlustama aruandluse reeglite muutmise enne kui ettevõtted avaldavad oma 2009. aasta aruanded. ELi siseturuvolinik Charlie McCreevy sõnas, et EL ettevõtted on konkurentsi suhtes ebasoodsas olukorras ning tegutseda tuleb kiirelt.

"Eesti ettevõtjate jaoks see midagi olulist ei muuda, kavandatav muudatus puudutab eelkõige finantssektori raamatupidamist," ütles Ligi.

"Euroopa Liit ootab, et rahvusvahelisi raamatupidamisstandardeid seadev institutsioon, IASB, jõuab sügiseks esitada uuendatud ja uutele oludele paremini vastavad soovitused," lisas minister.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. July 2009, 18:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing