Diena: Läti meediaäri ostu rahastavad ka Kobin ja Skype'i loojad

08. juuli 2009, 11:41

Bonnierilt nende Läti meediaäri ostu
finantseerib 50% ulatuses Eesti investeerimispankur Kalle Norberg, teise osa
jagavad Gunnar Kobin ja Skype'i asutajad, kirjutas Läti päevaleht Diena.

Tehingu hinnaks pakkus Diena hinnanguliselt 200 miljonit krooni (üheksa miljonit latti). Dienas Biznessi juht Casten Almqvist müügisummat ei nimetanud. Ka Diena ning ärilehe Dienas Bizness ostnud ettevõtte Nedela omanik Aleksandrs Tralmaks keeldus teemat kommenteerimast. See on alles Balti meediaturu konsolideerumise algus, ütles Tralmaks ning lisas, et kriis sobib turu puhastumiseks.

Skype'i müügiga ligi 1,6 miljardit krooni teeninud eestlased eitasid samas nädala alguses ostu finantseerimist. Skype'i eestlastest asutajate investeerimisfirma ASI otseinvesteeringute juhi Margus Uudami sõnul pole nad sellist investeeringut teinud. "Jutte on liikunud igasuguseid, et ka kogu Läti ajakirjandus on müügis, aga me ei ole aktiivselt seda asja vaadanud. See infoallikas võib kvalifitseeruda natuke ebausaldusväärseks," märkis Uudam.

Ka Jaan Tallinn ja Ahti Heinla - ASI omanikest kaks, keda Äripäeval õnnestus kätte saada –, kinnitasid nädalavahetusel, et ei ole Dienasse investeerimisest midagi kuulnud.

Gunnar Kobin töötas 1990ndate alguses Äripäeva levidirektorina. Põhilise elukooli andis Kobinile Hans H. Luik, kelle parema käena ta üheksa aastat tegutses. Luigest rääkivas raamatus nimetab autor Peeter Raidla Kobinit "Hansu asendamatuks peadirektoriks, kes kõiki Ekspressiga seotud ärisid ohjata püüdis ja tihtipeale ka üsna keerukaid finantsskeeme punus."

"Gunnar ehitaski nädalalehest Eesti Ekspress suure kontserni Ekspress Grupp. Erastasime trükikoja, Õhtulehe ja osaleme Eesti Päevalehes.
Inimesena on ta oma sõna mees, ideederikas (tänaseks suurima Eesti inkassofirma Julianus asutaja), õiglaselt karm, võib-olla mõnikord liiga otseütleja," iseloomustas Luik Kobinit temast 2008. aastal ajakirjas Tehnotrend ilmunud persooniloos.

Kevadel 2002 läksid meeste teed lahku. Majandusliku kindlustatuse tõi Kobinile eeskätt hea kinnisvaratehing Viimsis, kuhu ta aastal 2002 koos ettevõtjate Tõnis Paltsu ja Toomas Peegiga kaheksa miljoni krooni eest ligi kuus hektarit maad ostis. Kaks aastat hiljem müüdi see nelja-viiekordse vaheltkasuga edasi.

Seejärel töötas Kobin ärilinnaku Ülemiste City tegevjuhina, tänaseks on ta taandunud ettevõtte nõukogu liikmeks ning tegeleb ärilinnaku rahvusvaheliste projektidega.

Mullu oktoobris ilmunud Eesti rikaste TOPis hindas Äripäev Kobini vara suuruseks 711 miljonit krooni, millega ta platseerus edetabelis 58. kohale. Skype'i-neliku vara suuruseks hindas Äripäev toona üle nelja miljardi krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. July 2009, 17:00
Otsi:

Ava täpsem otsing