Segadus Läti meediaostu rahastajate ümber jätkub

08. juuli 2009, 16:51

Kuigi suure osa Läti meediaäri ostjad
lubasid täna avalikustada tehingu rahastajad, jäeti need saladusse ega
öeldud ka ostuhinda.

Tänasel pressikonverentsil ühtegi uut investorite nime välja ei toodud, küll kinnitati, et nende seas on Skype'i asutajad. Samas ei kommenteerinud tehingu üks finantseerija, investeerimispankur Kalle Norberg, kas leheostu taga on Skype'i kunagine suuromanik Janus Friis. Skype'i eestlastest asutajad on oma seost selle tehinguga eitanud.

Läti ärilehe db.lv teatel ütles Norberg, et päevalehe Diena ja ärilehe Dienas Biznessi ostu rahastajad on Eestist, Rootsist, Taanist, Suurbritanniast ja mujalt Euroopast. Ükski investoritest pole Venemaalt, lisas ta. Seal on umbes 10 suuremat ja 30 väiksemat investorit, märkis ta.

Norbergi ütlusel on oma Läti meediaäri müünud Bonnieritele investorid teada. Samuti võib olla kindel, et ajalehed jäävad sõltumatuks, märkis ta. Tehingu maksumust Norberg ei avaldanud.

Eesti Ekspressi suuromaniku Hans H. Luige sõnul näitas täna Riias toimunud pressikonverents talle, et investoritega pole kõik korras: "Täitsa võimalik on, et Läti poliitiline raha on leidnud tee sõltumatu ajalehekirjastuse juurde."

Eelmisel reedel teatas Läti meedia, et Diena endise juhi Aleksandrs Tralmaksi ainuomanduses ettevõte Nedela ostis Bonnierilt nende Läti meediaäri.

Tralmaks ja Norberg ütlesid tänasel pressikonverentsil, et loomisel on riskikapitali fond, mis spetsialiseerub meediainvesteeringutele kogu Balti regioonis. Siiski keeldusid nad ütlemast, mis võiks olla järgmise meediaettevõtte nende huviorbiidis. Tralmaks on Läti ajakirjanikele öelnud, et tegu on Balti riikide meediaettevõtete konsolideerumise algusega.

Tralmaksi sõnul on plaanis ajalehed Diena ja Dienas bizness ühendada. Samas ta lisas, et veel on liiga vara öelda, millisel tasemel ühendamine toimub – kas ainult administratsiooni tasemel või pannakse kokku ka toimetused.

Investeerimispanga Luxembourg Financial Services suurosanik Kalle Norberg märkis tänasel pressikonverentsil, et uue meediaprojekti rahastamise tagamiseks asutatakse Luxembourgis investeerimisfond.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. October 2009, 21:09
Otsi:

Ava täpsem otsing