Moody's kärpis Rootsi pankade reitinguid

09. september 2009, 10:06

Reitinguagentuur Moody's kärpis eile
Nordea, Swedbanki ja Svenska Handelsbankeni reitinguid.

Nordea ja Handelsbankeni võla ja deposiitide reiting alanes ühe pügala võrra tasemele Aa2 ning finantstugevuse reiting (BFSR) kahe pügala võrra tasemelt B tasemele C+ negatiivse väljavaatega. Peamiselt mõjutab pankade varade kvaliteeti Rootsi ekspordist sõltuva majanduse nõrkus, märkis agentuur.

Swedbanki võla reiting alanes ühe pügala võrra tasemele A2 ning finantstugevuse reiting ühe astme võrra tasemelt C- tasemele D+. Reitingu väljavaade on samuti negatiivne. Põhjuseks võimalik olukorra halvenemine kõigil Swedbanki turgudel – eelkõige Balti riikides ja Ukrainas, mis jäävad tuntavalt õõnestama panga kasumlikkust ja kapitalisatsiooni.

Ehkki reitingutes on juba arvestatud laenukahjumite kasvu, sundis majandusolukorra halvenemine Balti riikides, Ukrainas ja Rootsis agentuuri oma ootusi laenukahjumite osas tõstma. Agentuur märgib, et Swedbanki uusemissioon aitab pangal küll oodatud kahjumid üle elada, kuid sellest hoolimata sobib pank reitingult paremini D kui C klassi.

Madalamad reitingud ei puuduta Rootsi riigi garantiiga võlainstrumente, mille reiting on jätkuvalt Aaa.

Moody's kärpis ka Swedbanki Eesti tütre Swedbank Asi reitinguid – finantstugevuse reitingu tasemele D- negatiivse väljavaatega, kuna majanduslangus Balti riikides on olnud algselt arvatust kiirem. Suur probleem on kinnisvara– ja ehitussektorisse antud laenude suur osakaal (juuni lõpus 17% portfellist). Panga pikaajalise võla ja hoiuse reiting alanes tasemele Baa3.

Madalamad reitingud said Moody'selt eile ka Norra suurim pank DnB NOR ning mitu Taani panka: Jyske Bank A/S, Amagerbanken A/S, Nykredit Bank A/S, Spar Nord Bank A/S, Nordea Taani tütarpank ja Sydbank A/S.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2009, 18:00
Otsi:

Ava täpsem otsing