Ministeerium: kui soovite riiki aidata, ostke midagi

10. september 2009, 09:45

Rahandusministeeriumi hinnangul on riigi
aitamiseks parim variant annetuste asemel endale midagi vajalikku osta.

Rahandusministeerium saatis teisipäeval kooskõlastusringile määruse eelnõu, mis võimaldab asutustel ja isikutel teha riigieelarvesse annetusi.

Täna teatas ministeerium, et soovitab jätkuvalt raha annetamiseks valida pigem südamelähedane heategevus, sest nii näeb inimene kõige paremini, mida konkreetset on tema annetatud raha eest tehtud ja kuidas seda kasutatud.

Kui inimene soovib aga pigem riiki aidata, on selleks kõigile osapooltele parim variant näiteks osta midagi endale vajalikku. Sel moel võidavad kõik - inimesel endal olemas talle vajalik asi, panus on antud ka majanduse elavdamisse ning riik saab ostu pealt omakorda maksutulu, märkis rahandusministeerium.

Määruse eelnõu kohaselt on asutustele ja isikutele, kes soovivad teha riigieelarvesse mittesihtotstarbelisi annetusi, avatud selleks otstarbeks eraldi viitenumbriga e-riigikassa tulukonto ning juhul kui annetuse tegija soovib mingil põhjusel oma raha tagasi saada, peab ta seda tegema kolme kuu jooksul makse teostamisest arvates.

Rahandusministeeriumi selgitusel on arveldusarve tegemise ettepanek eelnõusse pigem n-ö viimaseks valikuks, kui tõesti inimene soovib pigem riigile otse raha üle kanda. Riigieelarve baasseaduse järgi peab olema seadusega reguleerimata tulude laekumise kord sätestatud riigieelarve kassalise teenindamise eeskirjas, mistõttu selline võimalus sinna sisse ka viiakse.

Nii riigile kui inimesele endale oleks aga kasulikum panustada muul moel, lisas ministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2009, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing