Maaelu edendamise laenuportfell suurenes 528 miljonini

06. oktoober 2009, 09:51

Majanduslikult raskel ajal on oluliselt
kasvanud Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) tegevus nii laenamise kui tagamise
valdkonnas. Täna vajavad pangad nii pikaajalist raha kui ka garantiisid, et anda
ettevõtjatele võimalikult soodsat krediiti.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse laenuportfell on suurenenud 528,4 miljoni kroonini.

MESi peamiseks põhikirjaliseks ülesandeks on parandada finantsvahendite kättesaadavust ettevõtjatele. Kogu tegutsemisaja jooksul on sihtasutus andnud laene üle 2,5 miljardi krooni ning 1,5 miljardit tagatist on olnud abiks enam kui 2,7 miljardi krooni laenu saamisel. MES oma põhitegevuseks riigieelarvest iga-aastaseid eraldisi ei saa ning on oma tegevustes isemajandav. MESi sihtkapital on 519,6 miljonit krooni.

30. septembri seisuga oli MESi laenuportfell 528,4 miljonit krooni ehk 8,8 miljonit suurem sihtkapitalist. Garantiiportfell oli 444 miljonit krooni, mis on alates aasta algusest kasvanud 122,5 miljoni võrra.

"Oleme teinud kõik, et ettevõtjaid raskel ajal aidata. Kahjuks on aga MESi kapital piiratud ja laenamine toimub vastavalt sellele, kuidas toimuvad laekumised juba väljastatud laenudelt," ütles MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg. "Koostöös pankade ja teiste finantsasutustega proovime leida lahendusi, mis aitaks hättasattunud ettevõtjatel rasked ajad üle elada. Selliseid võimalusi on viimase aasta jooksul paljud ettevõtjad ka kasutanud," selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2009, 09:51
Otsi:

Ava täpsem otsing