Eksperdid: erakondade rahastamise kontroll pole piisav

01. november 2009, 09:02

Kontroll erakondade rahastamise üle ei ole
piisavalt tõhus, kui seda teevad parlamendipoliitikud ise, arvavad nii Euroopa
Nõukogu korruptsioonivastaste riikide ühendus GRECO kui ka Eesti eksperdid.

Justiitsministeeriumis on valmimas erakonnaseaduse muudatused, mis puudutavad ka erakondade rahastamist, vahendasid Aktuaalse kaamera uudised.

Tallinna Tehnikaülikooli avaliku õiguse professori Ülle Madise nõustub GRECO hinnanguga, et vaja oleks komisjoni, mis tegeleks erakondade rahaasjade kontrollimisega. Ta ütles, et on lahendamata küsimus, kes vastutab erakonna nimekirjas kandideerinud inimese isikliku kampaania aruannete eest.

E-riigi Akadeemia juhatuse liikme Ivar Tallo hinnangul võiks üheks lahenduseks olla see, kui erakondade rahaasju ajaks näiteks riigikontroll ehk siis piltlikult öeldes oleksid erakondade rahakotid riigikontrolli käes.

23. oktoobri Äripäev kirjutas, kuidas Reformierakonda kuuluvat kaks riigikogu liiget Jaanus Rahumägi ja Robert Antropov sattusid konflikti võlgade sissenõudjatega. Võlad pärinevad viimaste riigikogu valimiste eel tehtud kampaaniast. Võlanõudjad viitavad oma nõuetes sellele, et reformierkondlaste kampaaniat on rahastatud varjatult ja seadust rikkudes. Reformierakondlased ise kinnitavad, et nad on langenud väljapressijate ohvriks ja kõik on laim.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2009, 06:55
Otsi:

Ava täpsem otsing