Jim Rogers: läheb halvemaks, mitte paremaks

Tarvo Vaarmets 11. detsember 2009, 11:54

Legendaarse investori Jim Rogersi sõnul ajavad president Barack Obama, rahandusminister Timothy Geithner ja Fedi juht Ben Bernanke poliitikat, mis muudab USA majanduse olukorra halvemaks, mitte paremaks.

"Probleemi üle tapetseerimine ei lahenda Ameerika probleemi," rääkis Rogers. "Liiga suure võlakoormuse ja tarbimise probleemi lahendamine veel suurema võlakoormuse ja tarbimisega ei klapi. Ma ei suuda uskuda, et täiskasvanud inimesed seisavad seal ja nii räägivad," lisas ta Yahoo! vahendusel.

Rogersi sõnul näitab ajalugu, et ainuke viis finantskriisi lahendamiseks on pankrottide lubamine. "Siis tulevad kompetentsed inimesed, võtavad varad üle, reorganiseerivad ja alustavad otsast," selgitas Rogers.

Aga selle asemel, et valu ära kannatada, reorganiseerida ja uuesti alustada nagu Rootsi, Lõuna-Korea ja teised on teinud, harrastab USA Rogersi sõnul Jaapani mudelit. Kummituspankade elus hoidmine ja võlausaldajate välja ostmine ainult pikendab valu, märkis ta.

"USA valitsus trükib ja kulutab palju raha, mis ei lahenda probleemi, vaid teeb selle hullemaks," teatas tunnustatud investor.

"Viimatse aastate probleemid on esile kerkinud väga reguleeritud sektoritest nagu pangandus, kindlustus ja eluasemelaenuäri," märkis Rogers. "Mis edasi? Muudame seadused veel karmimaks? Probleem ei ole seadustes, vaid nende tegijates," kritiseeris ta USA poliitikuid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2009, 11:54
Otsi:

Ava täpsem otsing