15. juuli 2010 kell 5:30

Eurokampaania toob tööd logistikutele ja trükkalitele

Et eestlaste poolehoid eurole ja informeeritus euro tulekust jaanuariks kasvaks, alustab Rahandusministeerium augustis neli kuud kestva kampaania.

Euro teavituskampaania kestab augustist-detsembrini. Muuhulgas on sügisel kavas kolm otsepostitust teabematerjalidega ja eurokalkulaatoriga. Elanikele mõeldud materjalid saadetakse kõikidele leibkondadele koju kätte. Lisaks toimuvad euronäitused Narvas, Tallinnas ja Tartus, peetakse euroteemalisi infoseminare ning toimub rahvusvaheline Eurokonverents Tallinnas.

 Ministeeriumi eesmärk on kergitada europooldajate osakaal rahvastikust tänaselt 45%lt 65%le ning viia uue valuuta tulekuga kurssi 90% elanikkonnast. Lisaks eraisikutele said otsepostitusena juba info ligi 94 000 ettevõtjat.

Inimeste rahaga harjutamiseks tulevad enne 1. jaanuari pankades müügile nn Euro stardikomplektid, millest saab aimu uuest rahast. „Täna on Eestis 900 kassat, kust raha saab võtta ja vahetada. Kuna kõik vallad ei ole valmis rahavahetust pakkuma, hakkavad seda tegema ka Eesti Posti 187 postipunkti,“ lisas Rahandusministeeriumi asekantsleri Tea Varrak.

Osa valmisolekust moodustavad ka riigi IT-süsteemide valmisolek ja töötamine, mis sujub Varraku sõnul plaanipäraselt. „1. juuli seisuga olid valmis valitsusasutuste infosüsteemid kolme erandiga: Maksu- ja Tolliamet, Siseministeerium ning Sotsiaalkindlustusamet peavad olema omadega valmis 1. novembriks,“ lisas Tea Varrak. Et tööd sujuks plaanipäraselt, jälgib järelevalve Euroopa Komisjonist, mis teeb viimase kontrolli ja kokkuvõtte veel novembris.

TASUB TEADA

Viimased ettevalmistused euroks

-         Rahandusministeerium esitab valitsuse koondeelnõu muutmist vajavatest valitsuse määrustest juuli jooksu

-         Juuli jooksul saab euroveebi  150 korduma kippuva küsimuse vastust raamatupidamisteemal

-         Enne 1. jaanuari tulevad müügile 200 kroonise väärtusega nn Euro stardikoplektid, et uue rahaga saaks tutvuda

-         Lisaks pankadele hakkavad uuest aastast raha vahetama ka 187 Eesti Posti postipunkti üle Eesti

-         Panga-automaatides vahetatakse kroonid eurode vastu 1. jaanuaril 24-48 tunni jooksul

-         Pangaliidu kinnitusel hakkab automaatidest ka 5euroseid kupüüre saama

 

 

Autor: Jaana Pikalev, Rivo Sarapik

Hetkel kuum