Katre Pilvinski • 17. september 2010 kell 16:12

EGL: Eesti golfimängijad tahavad olümpiale pääseda

Eesti Golfi Liit viib koostöös Ernst&Youngiga aasta parimate golfimängijate väljaselgitamiseks läbi üheksast võistlusest koosnevat edetabelisarja. Sarja üheks eesmärgiks on alustada treenimist 2016. aasta olümpiale pääsemiseks.

„Peale järgmisi suveolümpiamänge on golf taas olümpiaalade hulka arvatud ja selleks vajaliku kvalifikatsiooni saavutamine on eesootaval kuuel aastal eesmärk omaette,“ märkis Eesti Golfi Liidu peasekretär Rein Raudsepp. „Täna on Golfi Liidu põhiküsimus see, kuidas saada oma mängijad aktiivsemalt rahvusvahelistele turniiridele osalema ja samas saavutada Eesti väljakutel selline tase, et maailmanimed ka siia tuleksid.“

Eestis on regulaarselt golfimängijaid ligi kaks tuhat, kellest mitmed noored on Raudsepa sõnul väga lootustandvad – meestest näiteks  Mark Suursalu,Egert Põldma, naistest Mari Suursalu ja Mari Hütsi.

Eesti Olümpiakomitee saavutusspordi divisjoni juhi Martti Raju on veendunud, et golfi olümpiale võtmine suurendab selle spordiala populaarsust ka Eestis oluliselt. „Täna ei ole veel teada, kui palju ja millise kvalifikatsiooni alusel golfis olümpiamängudele üldse pääseb, aga rebimine tuleb arvatavasti tihe,“ märkis Raju.

Eesti Golfi Liidu sponsori Ernst&Young Baltic ASi partneri Ivar Kiigemägi sõnul tuleb olümpiale mõeldes hakata enam toetama just noori golfareid. „Selleks, et tõelisi golfitalente üles leida, tuleb anda mängimise võimalus rohkematele noortele inimestele,“ sõnas Kiigemägi.

„Arvatakse, et tegemist on liiga kuluka spordialaga ning loobutakse enne kui üldse on golfi proovitud, kuid tegelikult on golfi harrastamine tunduvalt odavam võrreldes Eestis populaarse ralli või motokrossiga. Maailma lõikes on golfis konkurents tihe, mis peaks ambitsioonikaid noori innustama.“

 

 

 

Hetkel kuum