11. oktoober 2010 kell 5:01

Hulk küsimusi

Interneti otsingumootor Ask Jeeves koostas pingerea küsimusest, millele ei ole vastust. Äripäeval on samuti välja pakkuda hulk küsimusi: Millest Edgar Savisaar elab? Millest oma Hundisilma kompleksi ülal peab?

Pingerida on koostatud 1,1 miljardi päringu põhjal, mis on tehtud alates Ask Jeevesi käivitumisest 2000. aastal, vahendas BBC.

Vastuseta küsimuste Top 10 on järgmine:

1. Mis on elu mõte?2. Kas Jumal on olemas?3. Kas blondidel on lõbusam elu?4. Mis on parim dieet?5. Kas kosmoses on elu?6. Kes on kuulsaim inimene maailmas?7. Mis on armastus?8. Mis on õnne saladus?9. Kas Tony Soprano suri?10. Kui kaua ma elan?

Äripäeval on täna veel välja pakkuda hulk sama raskusastmega küsimusi:

Millest Edgar Savisaar elab, millest oma Hundisilma kompleksi ülal peab, kui tal pea kogu palk uue laenu tagasimaksmiseks kulub?

Õhust ja armastusest? Või jäi mullusest kampaaniast veidi talvekartuleid ja küttepuid üle?

Kuidas usaldab keegi 60aastasele mehele nii suure laenu? Eesti mehe oodatav eluiga on viimastel andmetel küll 69,8 aastat, kuid see on ju keskmine.

Kuidas usaldab keegi ühele valitavatel ametikohtadel töötavale isikule nii suure laenu?

Iga laenuandja ju teab, et Savisaare töö ja seega ka palk sõltub valimistest ja teiste poliitikutega läbisaamisest. Sel tööl võib päevapealt lõpp tulla. Meenutagem või aastat 1995, mil ta päevapealt siseministri kohast ilma jäi.

Kuidas Savisaar just selle Liechtensteini ettevõtjani jõudis? Huupi?

Kui Savisaare meedianõunik ütleb, et Savisaarel on mitmeid tulusid, nt dividendid, edukad osaluse müügid, raamatu Peaminister edukas müük, siis miks peab üks inimene võtma suure laenukoorma ja hakkama seda kustutama osaluse müügist ning dividendidest teenitud tuluga?

Miks pidi Savisaar mullu SEB panga eluasemelaenu asendama laenuga eraisikult? See ei ole ju loogiline, eraisik ei suuda pakkuda panga eluasemelaenuga võrdselt madalat intressi (tegelikult muidugi suudab, kuid miks ta peaks?) ja ka tulumaksutagastused jäävad ära?

Seda enam, et 2005. aasta majanduslike huvide deklaratsioonis esimest korda märgitud 1,75 miljonilisest laenust oli mullusesse deklaratsiooni jäänud veel 1,39 miljonit, laenuintressid said enamasti tasutud, jäi vaid laenu põhiosa teenindamine?

Kuidas on juhtunud, et pea-, sise- ja majandusministrina ning isegi ettevõtjana töötanud mees majanduslikult mõelda ei oska? Tema isiklikud rahaasjad on sassis, tema juhitav Tallinna linn raskustes, tema juhitav Keskerakond sipleb võlgades ning saab aeg-ajalt pankrotihoiatusi?

Miks soostus Savisaar Aktuaalses Kaameras esimest korda oma eluea jooksul avalikult vabandust paluma?

Kas tõesti jõudis rahapesubüroo Savisaare laenuasjadeni juhuslikult, rutiinse töö käigus?

Autor: 1185-aripaev

Hetkel kuum