Indrek Kald • 22. oktoober 2010 kell 5:37

IRL esitas linnavolikogus Savisaarele Äripäeva küsimused

Eilsel Tallinna linnavolikogu istungil andis Siim Kabrits (IRL) volikogu menetlusse 11. oktoobril Äripäeva poolt püstitatud küsimused linnapeale Edgar Savisaarele.

"Ma ei pea normaalseks, et vabariigi pealinna linnapead ümbritseb säärane saladusloor. Lõppkokkuvõttes vajavad paljud küsimused kiirelt vastust, kuna täna on reaalne oht, et linnapea isiklikud huvid ja ambitsioonid võivad hakata mõjutama Tallinna linna juhtimist ja arengut," põhjendas ta. Kabrits avaldas lootust, et kui ajakirjanikele ei ole linnapea kohustatud vastama, siis linnavolikogu liikme ametlikku arupärimist võtab Savisaar tõsiselt.

Siim Kabritsa poolt esitatud arupärimine:

Lp. Edgar Savisaar,11.oktoobril avaldati Äripäevas artikkel "Savisaar, lõputu hulk küsimusi". Kuna küsimustele ei ole vastust saanud siiani ei linnavolikogu ega linlased (linna kõrgeimad võimukandjad), võtan volinikuna enda kohustuseks mõned küsimused kõneall olevast artiklist Teile esitada. Seda läbipaistvama ja ausama linnajuhtimise huvides. Juhin tähelepanu, et küsimused ei ole esitatud huvist Teie eraelu vastu, vaid kartuses, et Teie isiklikud huvid ja ambitsioonid võivad mõjutada Tallinna linna juhtimist ja arengut.Lähtudes 11.10.2010 Äripäevast, küsin:1.      Mis rahade eest elate te ära, kui pea kogu Teie palk uue laenu tagasimaksmiseks kulub? On Teil mingeid varjatud sissetulekuid?2.      Kes usaldas Teile, mitte enam esimeses nooruses mehele, nii suure laenu? Eesti mehe oodatav eluiga on viimastel andmetel küll 69,8 aastat, kuid see on ju keskmine. Kuidas usaldab keegi ühele valitavatel ametikohtadel töötavale isikule nii suure laenu?3.      Kuidas jõudsite Teile laenu andnud Liechtensteini ettevõtjani? Kui Teie meedianõunik ütleb, et teil on mitmeid tulusid, nt dividendid, edukad osaluse müügid, raamatu Peaminister edukas müük, siis miks peab üks inimene võtma suure laenukoorma ja hakkama seda kustutama osaluse müügist ning dividendidest teenitud tuluga?4.      Miks pidite mullu SEB panga eluasemelaenu asendama laenuga eraisikult? See ei ole ju loogiline, eraisik ei suuda pakkuda panga eluasemelaenuga võrdselt madalat intressi (tegelikult muidugi suudab, kuid miks ta peaks?) ja ka tulumaksutagastused jäävad ära?5.      Teie isiklikud rahaasjad on sassis, Teie juhitav Tallinna linn raskustes, Teie juhitav Keskerakond sipleb võlgades ning saab aeg-ajalt pankrotihoiatusi. Kas majanduslikult mitte kõige paremini mõtlev inimene sobib juhtima Tallinna linna? On Teil plaan enda majanduslike möödalaskmiste tõttu linnapeakohalt taanduda?

Hetkel kuum