Indrek Kald • 15. oktoober 2010 kell 9:24

IRL: Savisaarele laenu andjal võivad olla ärihuvid Tallinnas

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimehe Madis Kübara (IRL) hinnangul võivad Edgar Savisaarele antud hiigellaenu taga olla laenuandja ärihuvid Tallinnas.

"On äärmiselt kahtlane, et linnapea ei soovi avalikustada, kes on talle laenu andnud Peter Kaiseri isiku taga," sõnas ta. "Seetõttu on alust arvata, et laenuandjal on mingisugused ärihuvid Tallinnas," lisas Kübar.

Voliniku hinnangul on Savisaare võimuloleku ajal toimunud linnas ridamisi läbipaistmatuid tehinguid ja konkursse, kus konkursi tingimuste tõttu on võitja juba enne konkursi lõppu teada olnud. "Hea näide on 2008. aastal vorstiputkadele tehtud konkurss, kus konkursi tähtaeg oli nii lühike, et ühelgi teisel huvilisel peale Kofkini ei olnud mingisugust võimalust konkurssi võita," viitas Kübar Alexander Kofkini kioskiärile.

"Kas hiigellaenu taga on Kofkin või mõni teine Keskerakonda soosiv ärimees, me hetkel küll ei tea, kuid on väga tõenaoline, et laenuandja on mõni Keskerakonnaga seotud ärimees," lisas Kübar.

Tema sõnul on Savisaar aasta-aastalt linna juhtinud aina nahaalsemalt ning läbipaistmatumalt ning see on vaid aja küsimus, millal Savisaare enda tehtud pomm lõplikult plahvatab.

Hetkel kuum