Lauri: majanduskriis asendus poliitikakriisiga

Anne Oja 01. jaanuar 2011, 17:41

Kuigi majanduskriis on Euroopas üldiselt möödas, on nüüd selge, et riikidel tuleb oma käitumist muuta, mistõttu võiks praegust olukorda nimetada poliitikakriisiks, arvab Swedbanki analüütik Maris Lauri.

"On selgunud, et mitu aastakümmet on lähtutud lühiajalistest eesmärkidest – raha jagamisest igaühele, kes piisavalt palju kisa teinud, selleks, et ikka valituks saada – ning seetõttu on jõutud lõpuks punkti, kus tuleb käitumist muuta," rääkis Maris Lauri ERRi uudisteportaalile.

Lauri nentis, et käitumise muutmine on raske, eriti kui tuleb loobuda paljudest hüvedest, millega inimesed on harjunud. "Üks asi on see, et vigu on raske tunnistada. Teine see, et poliitilise võimu säilitamiseks või saamiseks lubatakse inimestele endiste heade aegade jätkumist ehk asja, mida kindlasti ei suudeta teha," märkis ta.

Lauri sõnul ei saa välistada, et mõni riik võib eurotsoonist lahkuda, kuid eurost loobumise majanduslikud ja poliitilised kahjud on lühiajaliselt niivõrd suured, et ükski olulisem poliitiline jõud ei julge seda teha.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. January 2011, 17:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing