Kuigi majanduskriis on Euroopas üldiselt möödas, on nüüd selge, et riikidel tuleb oma käitumist muuta, mistõttu võiks praegust olukorda nimetada poliitikakriisiks, arvab Swedbanki analüütik Maris Lauri.
"On selgunud, et mitu aastakümmet on lähtutud lühiajalistest eesmärkidest – raha jagamisest igaühele, kes piisavalt palju kisa teinud, selleks, et ikka valituks saada – ning seetõttu on jõutud lõpuks punkti, kus tuleb käitumist muuta," rääkis Maris Lauri ERRi uudisteportaalile.
Lauri nentis, et käitumise muutmine on raske, eriti kui tuleb loobuda paljudest hüvedest, millega inimesed on harjunud. "Üks asi on see, et vigu on raske tunnistada. Teine see, et poliitilise võimu säilitamiseks või saamiseks lubatakse inimestele endiste heade aegade jätkumist ehk asja, mida kindlasti ei suudeta teha," märkis ta.
Lauri sõnul ei saa välistada, et mõni riik võib eurotsoonist lahkuda, kuid eurost loobumise majanduslikud ja poliitilised kahjud on lühiajaliselt niivõrd suured, et ükski olulisem poliitiline jõud ei julge seda teha.
Seotud lood
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.
Enimloetud
5
Investor ootaks madalamat hinda
6
Ka Villig avas oma padeliäri
Viimased uudised
Omanik: “Ega see otsus kergelt ei tulnud.”
Lisatud Põlvamaa ettevõtete TOP
Hetkel kuum
Investor ootaks madalamat hinda
Lisatud Põlvamaa ettevõtete TOP
Tagasi Äripäeva esilehele