GILD paigutas osalused ümber

Alyona Stadnik 10. veebruar 2011, 14:24

Äriregistri andmetel on GILD Partners AS-i omanike nimekirjast kadunud Lauri Isotamm, kuid ettevõtte teine aktsionär Rain Tamm kinnitab, et Isotamm siiski omanikeringist lahkunud pole.

Lauri Isotammele kuulus 17,65% GILD Partnersi aktsiatest, mis nüüd on liikunud ettevõtte ühele omanikule Rain Tammele. Tamme osalus ettevõttes on nüüd 28,1%.

„Mul ei ole selle kohta midagi öelda ega ka ühegi teise asja peale,“ ütles Lauri Istamm küsimusele, miks ta ei ole enam GILD Partnersis aktsionär ning mis on aktsiate liikumise taga.

Äriregistri andmetel on GILD Partnersi aktsionärid Rain Tamm ning Tõnis Haavel ja Taavi Lepimets, kelle mõlema osalus on 11,76%.

„GILD Partnersil on endiselt 12 aktsionäri ning ei see arv ega aktsionäride koosseis ei ole viimase paari aasta jooksul muutunud. Ka Lauri Isotamm on endiselt aktsionäride hulgas. Rohkem mul kommentaare lisada ei ole,“ vastas Tamm kirja teel. Tamm jättis vastama selle, miks tema osalus siiski ettevõttes suurenes.

Võib oletada, et Lauri Isotamme osalus lihtsalt vähenes ning praegune osalus on alla 10%, mistõttu äriregister tema osalust enam ei näita.

Taust:

Investeerimispank GILD tekkis 2006. aasta suvel pärast seda, kui 2005. aasta 1. novembril sai avalikuks, et LHV töötajad on siseinfo kasutamise tõttu jäänud vahele USA finantsjärelevalvele SEC. See skandaal räsis tugevalt LHV mainet ning osa partnereid otsustas asutada uue firma.

LHV Grupist eraldus finantsnõustamisega tegelenud üksus, mis teenis toona suurema osa LHV Grupi kasumist ning mille omanikuks said kaheksa LHV partnerit eesotsas Rain Tamme ja Tõnis Haaveliga. LHV koosseisu jäi investeerimisteenuseid pakkunud üksus, mille omanikeks Rain Lõhmus ja Andres Viisemann ning sellelt baasilt on tänaseks tekkinud LHV Pank.

GILDi tegevust juhtiva Rain Tamme iseloomustamiseks on öeldud, et ta on kui multifunktsionaalne Šveitsi armee taskunuga – särav ja osav. Eelmisel aastal hakkas aga sära kaduma ning lisaks paistis, et osavusest võib ka puudu jääda.
GILD kuulus aastal 2009 tõenäoliselt nende firmade TOP 3, mille tegemisi Äripäev kõige põhjalikumalt kajastas. GILDi probleemid ilmnesid juba küll juba 2008. aastal, kuid avalikkuse suurema tähelepanu alla sattus investeerimispank aastal 2009 veebruaris, kui Skype'i eestlastest asutajatel katkes kannatus ning nad ähvardasid GILDi pankrotiga.

Mullu vääris GILD tähelepanu sellega, et aastal 2009 43 miljonit krooni kahjumit teeninud pank maksis ettevõtte omanikele üle 26 miljoni dividende. Mille peale Rain Tamm ütles, et "GILD Partners on läbi aegade, kas kogu või peaaegu kogu kasumi aktsionäridele välja maksnud. GILD Partnersi tegevusalad ei ole kapitaliintensiivsed ja igal aktsionäril on endal parem otsustada, kuidas teenitud kasumit investeerida,"


GILD Partners AS on GILD Bankers gruppi emaettevõtte, kellele kuulub on 93,9% ettevõttest.  GILD Partners on fondivalitseja EEREIF omanik, mida haldab GILD Real Estate meeskond ning omab osalust fondi valitseja riskikapitalifondis GILD Arbritage.
GILD Partners omab kahte tütarettevõtet - A/S GILD Latvija ning UAB GILD Leedus, (investeerimispanganduse teenuse pakkujad)GILD Partners on emafirma, kelle tütarfirma on fondivalitseja GILD Fund Management AS, kes omakorda valitseb siis riskikapitalifondi Gild Arbitrage (fond ei ole juriidiline isik). 2010. aastal müüs GILD Partners 75% AS GILD Fund Management aktsiatest, mille fondivalitseja oli GILD Arbritage.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. February 2011, 10:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing