Holland hoiatatab Bigbanki kliente

Katariina Krjutškova 01. märts 2011, 13:54

Hollandi Tarbijate liit juhib tähelepanu Eesti Bigbankis hoiustamise suhtes, sest pank pakub hetkel head intressi, kuid pangale ei laiene Hollandi Panga (NDB) hoiuste tagamise garantii.

„Ilmselt on see tarbijate liidu tähelepanu juhtimine paljuski tingitud infopuudusest, sest Bigbank pole veel Hollandi turul aktiivset tegutsemist alustanud,“ kommenteeris avaldust Bigbanki juhatuse liige Kaido Saar.

Hollandi Tarbijate liit kutsub rahandusministrit De Jaegerit üles mitte lubama turule panku, mis pakuvad oma teenuseid interneti teel ja millele ei laiene Hollandi järelevalve. Liidu avaldatud teates on kirjas, et üha rohkem pakkujaid kasutab internetti, et oma tooteid inimestele müüa.

Islandi IceSave’i juhtum on õpetanud, kuivõrd tähtis on tarbijate kindlustunne, et nende hoiused on hästi kaitstud, seisab liidu teates.

Tarbijate liit soovib, et kõik Hollandi turul finantsteenuste ja hoiustepakkujad kuuluks Hollandi järelevalve alla – nii oleks tarbijad paremini kaitstud.

Teiste Euroopa Liidu liikmesriikide pangad võivad tegutseda Hollandi turul, aga kuni neil pole otseselt kontorit seal riigis, langevad nad vaid oma riigi finantsjärelevalve alla. Antud juhul siis Eesti Finantsinspektsiooni alla.

Juhul kui pank satub raskustesse, saavad Hollandi tarbijad nõude sisse anda ainult selles riigis, antud juhul Eestis ja 100 000 eurot hoiustaja kohta.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2011, 15:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing